خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  کیومرث مرزبان به مرخصی اعزام شد

کیومرث مرزبان به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – کیومرث مرزبان، نویسنده و طنزنویس از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. وی پیشتر در تاریخ ۴ شهریورماه ۹۷ پس ار بازگشت به ایران در منزل شخصی اش در تهران بازداشت و به ۲۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده و حکم صادره در مرحله تجدید نظر نیز عینا تائید شده بود. پرونده وی به همراه پنج متهم سیاسی و رسانه‌ای دیگر، در آذرماه ۹۸ شامل عفو و تخفیف مجازات شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کیومرث مرزبان، نویسنده و طنزنویس به مرخصی اعزام شد.

محمد حسین آقاسی، وکیل مدافع وی، طی یادداشتی در صفحه شخصی توییترش ضمن اعلام این خبر نوشت: “امروز عصر این جوان بامعرفت (کیومرث مرزبان) از اوین مستقیم به دیدارم آمد. کیومرث قانونا باید قبل از عید به مرخصی می آمد اما مشغله متصدیان امر و کثرت مواردی که باید رسیدگی می شد میزان دقت را کاهش داده بود و این امر با تأخیر انجام گرفت. خانواده و دوستانش از آزادی او فوق العاده خوشحالند”.

در خصوص آقای مرزبان گفتنی است که این نویسنده توسط دادگاه انقلاب تهران، به اتهامات “ارتباط با دول متخاصم”، “توهین به مقدسات”،“فعالیت تبلیغی علیه نظام”،“توهین به رهبری و بنیانگذار” و “توهین به مسئولین” به ۲۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده و حکم صادره در مرحله تجدید نظر عینا تائید شده بود. پرونده وی  به همراه پنج متهم سیاسی و رسانه‌ای دیگر، در آذرماه ۹۸ شامل عفو و تخفیف مجازات شده بود.

کیومرث مرزبان، نویسنده و طنزنویس ۲۶ ساله که سال ۹۶ پس از ۸ سال به ایران بازگشت، در تاریخ ۴ شهریورماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. در هنگام بازداشت ماموران در اقدامی وسایل شخصی از جمله لپ‌تاپ، موبایل و بسیاری از وسایل شخصی وی را ضبط کرده بودند.

لازم به ذکر است، کیومرث مرزبان فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۴ با فیلم‌سازی آغاز کرده و تا سال ۱۳۸۸ هشت فیلم کوتاه ساخت. وی در سال ۸۸ ایران را به مقصد مالزی ترک کرد و کمی بعد اولین پادکست فارسی زبان و طنز ایرانی در فیسبوک به نام “رادیو سنگتاب” را راه‌اندازی کرد.

از جمله آثار این نویسنده و طنزنویس می‌توان به کتاب‌های “خام بدم پخته شدم بلکه پسندیده شدم” و “عزیز جان” اشاره کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید