خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  شهروند دوتابعیتی پس از سال‌ها حبس از ایران به بریتانیا بازگشت

شهروند دوتابعیتی پس از سال‌ها حبس از ایران به بریتانیا بازگشت

خبرگزاری هرانا – خانواده کمال فروغی، شهروند ۸۰ ساله ایرانی بریتانیایی که سال‌ها در ایران زندانی بود، از بازگشت او به بریتانیا خبر دادند. کمال فروغی در اردیبهشت سال ۱۳۹۰ بازداشت و به اتهاماتی از جمله «جاسوسی» به هشت سال زندان محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از بی بی سی، امروز چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹، فرزند کمال فروغی، شهروند ایرانی-بریتانیایی از بازگشت پدر خود به بریتانیا خبر داد.

کامران فروغی، خبر داد که پدرش، کمال فروغی، دو هفته پیش به لندن برگشته و برای اولین بار بعد از ۹ سال به خانواده‌اش ملحق شده است.

به گفته فرزند آقای فروغی او بعد از بازگشت از ایران به دلیل نگرانی‌ها از شیوع کرونا دو هفته در قرنطینه بوده و اکنون در صحت و سلامت است.

کمال فروغی که ساکن بریتانیا است، در سال ۱۳۹۰ در سفری به ایران بازداشت و به جرم جاسوسی و همین طور داشتن مشروبات الکلی به ۸ سال زندان محکوم شد.

بر اساس این گزارش او مشاور شرکت نفت و گاز مالزیایی پتروناس بود و در ایران زندگی می‌کرد با این حال فرزندش گفته که وی از اواخر سال ۲۰۱۸ دیگر در زندان اوین نبود و در تهران زندگی می‌کرد و از سوی دوستان نزدیک خود مراقبت می‌شد،‌ اما تا دو هفته پیش، پاسپورت ایرانی خود برای خروج از ایران را در اختیار نداشت و پس از صدور پاسپورت سرانجام دو هفته پیش از ایران خارج شد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید