خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محروم از ملاقات؛ تداوم بی خبری از وضعیت روح الله زم در ششمین ماه بازداشت

محروم از ملاقات؛ تداوم بی خبری از وضعیت روح الله زم در ششمین ماه بازداشت

خبرگزاری هرانا – علیرغم گذشت بیش از ۵ ماه از بازداشت روح الله زم، خانواده وی کماکان در بی خبری از سرنوشت او به سر می برند. به گفته پدر روح الله زم، او از زمان بازداشت تاکنون تماسی با خانواده نداشته و درخواست کتبی خانواده جهت ملاقات با وی نیز بی نتیجه مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از انصاف نیوز، علیرغم گذشت بیش از ۵ ماه از بازداشت روح الله زم، خانواده وی کماکان در بی خبری از سرنوشت او به سر می‌بردند.

محمد علی زم، پدر روح الله زم با بیان اینکه نه حضوری و نه به صورت تلفنی تاکنون با روح الله زم صحبت نکرده‌ایم، گفت: “قاضی گفته بود برای دیدار او درخواست بدهید و ما هم به صورت کتبی درخواست را ارائه دادیم اما متاسفانه عکس العملی نشان ندادند. ظاهرا دادگاه برای او وکیلی تسخیری تعیین کرده و ما از طریق وکیل درخواست برای دیدار را دادیم. از کلیات و جزییات پرونده به طورکلی بی خبر هستیم”.

وی ضمن ابراز نگرانی از سرنوشت فرزندش ادامه داد: “دو تا دختر او تقریبا شش ماه است که از او هیچ خبری ندارند، بقیه اعضای خانواده‌ام هم همچنان نگران و بی‌خبر هستند. از او هیچ اطلاعی نداریم، حتی در حد صحبت کردن”.

لازم به ذکر است روز دوشنبه ۲۲ مهرماه ۹۸، سازمان اطلاعات سپاه با انتشار اطلاعیه ای از بازداشت روح الله زم خبر داده بود. ساعاتی پس از انتشار اطلاعیه بازداشت زم، ویدئویی از اعترافات منتسب به وی در برخی خبرگزاری های داخلی منتشر شد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه خود، از ارجاع پرونده روح الله زم به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و بازداشت ۵ متهم دیگر در این پرونده خبر داده بود.

روز دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه ۹۸، اولین، روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه دومین و روز دوشنبه ۵ اسفند ماه ۱۳۹۸، سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «روح الله زم» در دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

گفتنی است که عناوین اتهامی مطروحه علیه این متهم در اولین جلسه دادگاه “افساد فی الارض، تشکیل و اداره کانال «آمدنیوز» و «صدای مردم» با هدف برهم زدن امنیت کشور، «جاسوسی» به نفع سرویس اطلاعاتی اسرائیل به واسطه سرویس اطلاعاتی یکی از کشور‌های منطقه، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه، همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام، عضویت و مدیریت پایگاه خبری «سحام نیوز» با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار به قصد برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده به قصد ارائه به دیگران با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در نشر اکاذیب، تحریک موثر نیرو‌های رزمنده و اشخاصی که به نحوی در خدمت نیرو‌های مسلح هستند به عصیان، فرار، تسلیم یا عدم اجرای وظایف نظامی، توهین به مقدسات، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبری، توهین به مقامات و مامورین، تحصیل مال از طریق نامشروع و شکایت برخی اشخاص حقوقی و حقیقی”، عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید