خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت ۳۷ شکارچی غیر مجاز در شهر‌های مختلف

بازداشت ۳۷ شکارچی غیر مجاز در شهر‌های مختلف

خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته مسئولان حوزه محیط زیست در نقاط مختلف ایران از بازداشت ۳۷ شکارچی متخلف خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از دستگیری ۳ شکارچی متخلف در شهر‌های کیاسر و نکا خبر داد.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی گفت: “ماموران یگان حفاظت پارک ملی شهر کیاسر حین گشت و کنترل در منطقه آزاد، دو شکارچی غیرمجاز به همراه دو قبضه سلاح شکاری و لاشه شش قطعه کبک را دستگیر کردند”.

وی افزود: “ماموران یگان حفاظت شهرستان نکا نیز با حکم قضایی منزل یک شکارچی غیرمجاز در منطقه هزارجریب این شهرستان را بازدید و مقداری گوشت شوکا، یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ کشف و ضبط شد”.

ابراهیمی کارنامی به تشکیل پرونده برای هر سه متخلف و معرفی آنان به مراجع قضایی اشاره کرد.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در لنگرود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود در استان گیلان گفت: “مأموران یگان حفاظت پاسگاه محیط بانی چاف و چمخاله لنگرود ، ۲ شکارچی متخلف را در این منطقه به دلیل شکار در روزهای شکار ممنوع دستگیر کردند”.

امین نجات افزود : “۲ قبضه سلاح شکاری مجاز این شکارچیان متخلف ضبط شد”.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در باینگان

به گزارش ایرنا، سرپرست منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل از دستگیری یک نفر شکارچی متخلف در بخش باینگان استان کرمانشاه توسط محیط‌بانان این منطقه خبر داد.

رستمی، گفت: “این شکارچی متخلف اقدام به شکار یک رأس گراز کرده بود که در پی گشت و کنترل و پایش منطقه توسط محیطبانان دستگیر شد”.

وی با بیان اینکه از این فرد لاشه یک رأس گراز وحشی و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد، افزود: “پس از توقیف، دستگیری متهم و کشف و ضبط ادوات جرم از وی و واریز میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست ، این شکارچی متخلف جهت سیر سایر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شد”.

بازداشت ۲۵ شکارچی غیر مجاز در اینچه برون

به گزارش رکنا، ۲۵ شکارچی های غیرمجاز در منطقه مرزی اینچه برون هنگ مرزی اترک دستگیر شدند.

محمدرضا سراوانی در خصوص دستگیری شکارچیان اظهار کرد: “مأموران گروهان مرزی اینچه برون در پی خبر واصله مبنی بر حضور شکارچیان غیرمجاز در اطراف تالاب بین المللی آلاگل، ضمن هماهنگی با عوامل محیط زیست و مرجع قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “مشاهدات نشان داد، ۲۵ شکارچی غیرمجاز مشغول به شکار بوده که مأموران آنها را دستگیر و سلاح آنان را توقیف کردند”.

فرمانده هنگ مرزی اترک گفت: “سلاح های شکاری کشف شده همگی دارای مجوز حمل بوده ولی به علت ممنوعیت فصل شکار، همه شکارچیان به مقر مرزبانی هدایت و پس از تشکیل و تکمیل پرونده و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند”.

تالاب “آلاگل” بزرگترین دریاچه استان گلستان می باشد.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در شهرستان درمیان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جانشین انتظامی شهرستان “درمیان” در استان خراسان جنوبی از بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.

شرفی گفت: “مأموران فرماندهی انتظامی این شهرستان هنگام گشت زنی به یک سواری پژو مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند”.

وی افزود: “مأموران در بازرسی از صندوق عقب خودرو لاشه کامل یک رأس قوچ وحشی کشف کردند که ۳ متهم مرتبط با این لاشه بازداشت شدند و در این رابطه پرونده‌ای تشکیل شد”.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در آبادان

به گزارش رکنا، یک متخلف شکار و صید پرنده در آبادان دستگیر شد.

علی فتحی نیا رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت: “طی گشت و کنترل این اداره در حوزه استحفاظی یک نفر متخلف شکار غیر مجاز پرنده دستگیر و بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد”.

او افزود: “بر اساس مصوبه شماره ۴۴۲ شورای‌عالی حفاظت محیط زیست بهای ضرر و زیان ناشی از شکار هر قطعه سار مبلغ ۵۰۰ هزار ریال تعیین شده است که متخلف می‌بایست علاوه بر جریمه کیفری که از سوی دادگاه تعیین می‌شود مبلغ جریمه را نیز پرداخت نماید”.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در طارم

به گزارش ایرنا، رییس اداره محیط زیست شهرستان طارم در استان زنجان گفت: “شکارچی یک راس کل و بز در توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان بازداشت شد”.

غلامرضا عباسی، افزود: “با توجه به اخبار رسیده، به منظور اثبات جرم و کشف ادله، منزل این شکارچی متخلف با هماهنگی مقام قضایی و همکاری پلیس امنیت عمومی شهرستان طارم، مورد بازرسی قرار گرفت”.

وی اظهار داشت: “ماموران در بازرسی از این منزل مسکونی موفق به کشف و ضبط مقداری گوشت کل و بز، یک قبضه سلاح شکاری ته‌پر غیرمجاز و برخی ادوات شکار شدند”.

عباسی تصریح کرد: “برای این شکارچی بومی که در منطقه حفاظت شده سرخ آباد شهرستان طارم اقدام به شکار کل و بز کرده بود، پرونده تشکیل و پس از تکمیل به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شد”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در کلات

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یگان حفاظت محیط زیست کلات در استان خراسان رضوی موفق به دستگیری ۲ متخلف حوزه حیات وحش شدند.

بر اساس این گزارش، در بازرسی اولیه از این متخلفان، یک قبضه اسلحه ساچمه زنی تک لول، ۱۰ تیر فشنگ، لاشه یک قطعه کبک و یک قطعه تیهو کشف و ضبط شد.

متخلفین بعد از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شهرستان شدند.

طبق مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست برای شکار دو قطعه کبک و تیهو وحشی، شش میلیون ریال است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید