خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات آبان ماه؛ چهار فعال مدنی از زندان تبریز آزاد شدند

اعتراضات آبان ماه؛ چهار فعال مدنی از زندان تبریز آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – داود شیری، ایوب شیری، محمد محمودی و ناصر خلوصی چهار تن از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری موسوم به “اعتراضات آبان ماه” امروز چهارشنبه ۷ اسفندماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۷ اسفندماه داود شیری، ایوب شیری، محمد محمودی و ناصر خلوصی چهار فعال مدنی با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شدند.

روز دوشنبه ۵ اسفندماه یک منبع مطلع به هرانا گفته بود برای اکبر مهاجری، محمد محمودی، داود شیری، ایوب شیری، شاهین برزگر، ناصر خلوصی و بابک حسینی مقدم،هفت تن از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ماه در تبریز قرارهای وثیقه ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومانی صادر شده است.

از میان این افراد بابک حسینی مقدم و اکبر مهاجری روز سه‌شنبه ۶ اسفندماه و شاهین برزگر روز عصر روز دوشنبه ۵ اسفندماه ۹۸ با تودیع قرار از زندان تبریز آزاد شده بود.

این شهروندان پیشتر در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و پس از حدود سه ماه با پایان مراحل بازجویی به زندان تبریز منتقل شده بودند.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید