خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بحران کرونا در ایران؛ تعدادی از خانواده زندانیان سیاسی خواهان مرخصی یا آزادی زندانیان شدند

بحران کرونا در ایران؛ تعدادی از خانواده زندانیان سیاسی خواهان مرخصی یا آزادی زندانیان شدند

خبرگزاری هرانا – با توجه به بروز نگرانی ها در مورد شیوع ویروس کرونا در زندان های کشور جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی و امنیتی با نگارش نامه ای خطاب به مسئولان قضایی خواهان آزادی یا مرخصی زندانیان تا پایان دوران بحران بیماری شدند. با توجه به محیط بسته زندان، تغذیه نامناسب، نبود امکانات بهداشتی و پزشکی لازم، تراکم بالای جمعیت، بروز موارد مشکوک کرونا در برخی زندانها موجب نگرانی زندانیان و خانواده های آنان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، امروز چهارشنبه ۷ اسفندماه ۹۸، جمعی از خانواده زندانیان سیاسی و امنیتی محبوس در زندان های کشور در نامه ای خطاب به مسئولان خواهان آن شدند که با توجه به بحران بیماری کرونا در کشور، با مرخصی و یا آزادی زندانیان موافقت کنند.

در این نامه، خانواده زندانیان با اشاره به وضعیت زندان‌های کشور و  ناکافی بودن امکانات بهداشتی و درمانی در زندان‌ها، به منظور جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی خواهان آزادی یا حداقل مرخصی قابل قبول زندانیان تا پایان دوران بحران شده‌اند.

اسامی خانواده‌های زندانیان به شرح زیر در این نامه آمده است:
۱- محمود بهشتی لنگرودی/ ۲-اسماعیل عبدی/۳- محمد حبیبی/۴- نرگس محمدی/۵- امیرسالار داودی/۶- فرهاد میثمی/۷- رویین عطوفت/۸- جعفر عظیم زاده/۹- شهناز اکملی/۱۰- مجید آذرپی/۱۱- آتنا دائمی/۱۲- سام رجبی/۱۳- مراد طاهباز/۱۴- نیلوفر بیانی/۱۵- عبدالرضا کوهپایه/۱۶- امیرحسین خالقی/۱۷- هومن جوکار/۱۸- طاهر قدیریان/۱۹- ندا ناجی/۲۰- مهرداد محمد نژاد/۲۱- محمد ابوالحسنی/۲۲- پیمان کوشک باغی/۲۳- ارس امیری/۲۴- جعفر فاضل/۲۵- علیرضا گلی‌پور.

گفتنی است روز جاری نیز یک زندانی در زندان تهران بزرگ با علائم مشکوک به ویروس کرونا در سایه کارشکنی مسئولین در اعزام به بیمارستان تخصصی و عدم رسیدگی مناسب پزشکی جان خود را از دست داد.

لازم به ذکر است هرانا روز گذشته با انتشار گزارشی به افزایش نگرانی ها از شیوع ویروس کرونا در زندان‌های مختلف کشور پرداخته بود.

با توجه به محیط بسته زندان، تغذیه نامناسب، نبود امکانات بهداشتی و پزشکی لازم، تراکم بالای جمعیت، بروز موارد مشکوک کرونا در برخی زندانها موجب نگرانی زندانیان و خانواده های آنان شده است. در برخی زندانها مانند سنندج، خرم آباد زندانیان خواستار دریافت امکانات بهداشتی لازم و همینطور قرنطینه شدن افراد مشکوک به این بیماری شده اند و تهدید کرده اند در صورت تداوم بی توجهی به اعتصاب غذا دست خواهند زد، زندانهای دیگر از جمله زندانهای کرج، تبریز، اوین همراه با بسیاری از زندانهای کشور ملتهب از این وضعیت هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید