خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۶ اسفند ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۹ کارگر در شهرهای تبریز، آستانه اشرفیه، بردسکن و مبارکه دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر مصدوم شد و ۸ کارگر دیگر نیز جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز سه‌شنبه ۶ اسفندماه ۱۳۹۸، یک کارگر در پی وقوع آتش سوزی در کارگاه تولیدی لوازم کفش مصدوم شد.

با گزارش شهروندان به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز و اعلام مشاهده شعله‌های آتش از یک باب سوله تولیدی لوازم کفش در جاده تبریز – آذرشهر، آتش نشانان ایستگاه شماره ۱۴ به محل حادثه اعزام شدند.

بر اساس این گزارش، به دلیل گستردگی حریق، آتش نشانان ایستگاه شماره ۳ نیز به محل حادثه اعزام و با تلاش آتش نشانان آتش سوزی مهار شد.

در این حادثه یکی از افراد کارگاه دچار آسیب دیدگی و از طریق اورژانس به مراکز درمانی اعزام شد.

مرگ دو کارگر در آستانه اشرفیه

به گزارش ایلنا، امروز سه‌شنبه ۶ اسفندماه، حمید محمدی ‌نسب، فرمانده انتظامی آستانه‌ اشرفیه از مرگ دو کارگر در این شهرستان خبر داد.

فرمانده انتظامی آستانه‌ اشرفیه ضمن علام این خبر گفت: “۲ کارگر ۶۱ و ۶۵ ساله هنگام حلب زنی سقف یک آپارتمان، از بالای ساختمان سقوط کردند و جان خود را از دست دادند”.

وی افزود: “اجساد این کارگران به پزشکی قانونی منتقل شد”.

مرگ یک کارگر در بردسکن

به گزارش ایلنا، سرهنگ عباس نظافتی، فرمانده انتظامی بردسکن اعلام کرد: “بر اثر انفجار یک مخزن نفت و گازوئیل در یک واحد معدنی، کارگری ۴۰ ساله جان خود را از دست داد”.

فرمانده انتظامی بردسکن گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، مبنی بر انفجار مخزن نفت و گازوئیل در یک واحد معدنی در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر «بردسکن»، بلافاصله ماموران انتظامی به همراه نیروهای امدادی به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “با حضور ماموران در محل و بررسی‌های اولیه مشخص شد که به علت جوشکاری، مخزن نفت و گازوئیل در این واحد معدنی دچار انفجار و یکی از کارگران آن به شدت دچار سوختگی شد”.

بر اساس این گزارش کارگر مصدوم شده به مراکز درمانی منتقل شد اما متاسفانه به رغم تلاش‌های تیم پزشکی به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد”.

مرگ ۵ کارگر در شهرستان مبارکه

به گزارش صدا و سیما، امروز سه شنبه ۶ اسفندماه، آتش سوزی یک واحد گلخانه‌ای در مبارکه پنج کشته برجای گذاشت.

حسین ابوطالبی، مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زیبا شهر ضمن اعلام این خبر گفت: “ساعت ۲ و ۴۴ دقیقه بامداد امروز با اطلاع یکی از شهروندان مبنی بر آتش سوزی یک واحد گلخانه‌ای در شهر  مبارکه، آتش نشانان به محل حادثه اعزام شدند”.

ابوطالبی با بیان اینکه حریق این واحد گلخانه‌ای پس از حدود یک ساعت و ۳۰ دقیقه مهار شد، افزود: “متاسفانه بر اثر این آتش سوزی پنج نفر از کارگران مستقر در گلخانه فوت شدند”.

وی با اشاره به اینکه اجساد کارگران فوت شده برای شناسایی به پزشکی قانونی منتقل شده است، افزود: “علت وقوع این حادثه در دست بررسی است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید