خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ضیا نبوی بازداشت شد

ضیا نبوی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۶ اسفند ماه، ضیا نبوی، دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی و عضو سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی خود بازداشت شد. نیروهای امنیتی در حین بازداشت ضمن تفتیش منزل تعدادی از لوازم شخصی وی را ضبط کرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از انصاف نیوز، امروز سه شنبه ۶ اسفندماه ۹۸، ضیا نبوی، دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی و عضو سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل بازداشت شد.

بازداشت وی صبح روز جاری و در منزل شخصی با حکم شعبه چهارم بازپرسی دادسرای اوین صورت گرفته است با این حال از دلایل بازداشت و نهاد بازداشت کننده وی اطلاعی در درست نیست.

بر اساس این گزارش مامورین در حین بازداشت ضمن تفتیش و به هم ریختن منزل آقای نبوی، تعدادی از لوازم شخصی او را نیز ضبط کرده و با خود برده اند.

گفتی است ضیا نبوی عضو تشکل شورای دفاع از حق تحصیل بود که در خرداد ۸۸ بازداشت و توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی پیرعباسی، به ۱۵ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ده سال حبس در تبعید تبدیل شد.

وی در مهر ماه ۸۹ به زندان کارون تبعید و اردیبهشت ۹۳ به زندان سمنان منتقل شد. آقای نبوی نهایتا در تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۶و در آستانه نهمین سال حبس از زندان سمنان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید