خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  با پایان دوران محکومیت؛ اقبال قبادی و هیوا ندیمی از زندان کامیاران آزاد شدند

با پایان دوران محکومیت؛ اقبال قبادی و هیوا ندیمی از زندان کامیاران آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – اقبال قبادی و هیوا ندیمی با پایان دوران محکومیت از زندان کامیاران آزاد شدند. این شهروندان در مرحله‌ی بدوی توسط دادگاه انقلاب سنندج هرکدام به پنج سال حبس محکوم شدند. علیرغم اینکه حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر برای هر کدام از آنان به دو سال حبس کاهش پیدا کرده بود نهایتا به دو سال و ۶ ماه حبس تعزیری افزایش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان،اقبال قبادی و هیوا ندیمی، از اهالی شهرستان کامیاران با پایان دوران محکومیت خود، از زندان کامیاران آزاد شدند.

این شهروندان در مرحله‌ی بدوی توسط دادگاه انقلاب سنندج هرکدام به پنج سال حبس محکوم شده و حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر برای هر کدام از آنان به دو سال حبس کاهش پیدا کرد. با این حال در حین تحمل حبس در یک پروسه‌ی پر ابهام با دخالت سپاه پاسداران، حکم هرکدام از آنان به دو سال و شش ماه حبس تعزیری افزایش پیدا کرد.

گفتنی است، اقبال قبادی و هیوا ندیمی اهل شهرستان کامیاران، روز چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” بازداشت شدند.

اقبال قبادی پس از طی مراحل بازجویی، بدون محاکمه به زندان سنندج منتقل شده و پس از مدتی به صورت موقت آزاد شده بود. همچنین هیوا ندیمی پس از نزدیک به چهار ماه بازداشت در دی‌ماه ۹۶ با تودیع وثیقه آزاد شده بود.

این شهروندان در سال ۹۷ جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان سنندج منتقل شده و اواخر سال ۹۷ هم به زندان کامیاران منتقل شده بودند.

لازم به ذکر است، اقبال قبادی و هیوا ندیمی در طی مراحل بازجویی و بازداشت قبل از صدور حکم، از تماس تلفنی، ملاقات با خانواده و همچنین دسترسی به وکیل محروم بوده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید