خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ یوسف کاری به ۲ سال حبس محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ یوسف کاری به ۲ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل یوسف کاری، شهروند اهل اردبیل را به ۲ سال حبس تعزیری محکوم کرد. آقای کاری پیشتر توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل یوسف کاری، فعال ترک (آذربایجانی) اهل اردبیل را به ۲ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

براساس دادنامه صادره که روز یکشنبه ۴ اسفندماه ۱۳۹۸، توسط شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ریاست قاضی یوسف خدادادی و مستشاری قاضی حسن مظفری صادر و به وی ابلاغ شده است، آقای کاری به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای کاری آذرماه امسال در مرحله بدوی توسط قاضی مهدوی راد رئیس شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس و از بایت اتهام “عضویت در گروه به اصطلاح مدنی قومی از طریق شرکت مستمر در جلسات آنها به قصد بر هم زدن امنیت ملی” به ۵ سال حبس و مجموعا به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

یوسف کاری در مرحله تجدیدنظر از اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” تبرئه و محکومیت وی از بابت اتهام “عضویت در گروه به اصطلاح مدنی قومی از طریق شرکت مستمر در جلسات آنها به قصد بر هم زدن امنیت ملی” به دو سال حبس کاهش یافته است.

جلسه دادگاه آقای کاری در تاریخ ۱۹ آذرماه در شعبه یک دادگاه انقلاب اردبیل به ریاست قاضی مهدوی راد برگزار شده بود.

یوسف کاری، در تاریخ ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی در میدان شریعتی شهرستان اردبیل بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان اردبیل منتقل شد.

پس از آن علیرغم تامین قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از سوی خانواده آقای کاری، مسئولین از پذیرش آن خودداری کرده و به خانواده او اعلام کردند که قرار وثیقه وی به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

یوسف کاری سال گذشته نیز در جریان برگزاری مراسمی در کوه سبلان به همراه تعدادی دیگر از شهروندان بازداشت و پس از ساعاتی آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید