خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در اردبیل

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در اردبیل

خبرگزاری هرانا – رئیس کل دادگستری استان اردبیل از صدور حکم جایگزین حبس برای پزشک متخصص اردبیلی خبر داد. بنابر گفته وی، این متهم به ۵۰ ویزیت رایگان تخصصی و ۲۰ فقره عمل جراحی رایگان بدل از حبس محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: “یک پزشک متخصص اردبیلی در یک پرونده قضائی به جهت قصور در انجام اعمال پزشکی به میزان ۱۰ درصد، در دادگاه بدوی به مجازات حبس محکوم شده بود”.

وی در ادامه افزود: “در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی قوه قضائیه دال بر کاهش جمعیت کیفری و بهره گیری از مجازات جایگزین حبس، این پرونده در شعبه یازده دادگاه تجدیدنظر استان مورد بررسی مجدد قرار گرفت”.

عتباتی ادامه داد: “مجازات حبس وی به ۵۰ ویزیت رایگان تخصصی در زمینه بیماری‌های قلبی و انجام ۲۰ فقره عمل جراحی رایگان آنژیوگرافی برای بیماران نیازمند و معرفی شده از بیمارستان‌های طرف قرارداد نهادهای حمایتی مثل بهزیستی و کمیته امداد تبدیل شده است”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید