خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ آتش نشان در شهرستان بابل دچار مصدومیت شدند و ۲ کارگر معدن در شهرهای اسفراین و سنگان جان خود را از دست دادند. ۲۴ کارگر از ابتدای پاییز در معادن کشور جان خود را از دست داده‌اند، در اکثر موارد علت مرگ کارگران معدن، “بی‌احتیاطی” ذکر می‌شود، درحالی‌که عدم رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و بی‌مسولیتی کارفرمایان مهم‌ترین دلیل آن است. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، امروز شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی از مصدومیت ۴ آتش‌نشان بابلی در عملیات مهار آتش‌سوزی در این شهرستان خبر داد.

مازیار حسنی با اشاره به اینکه در این آتش سوزی ۷۰ آتش‌نشان با ۱۹ خودروی آتش‌نشانی حضور دارند، اظهار کرد: “۴ آتش‌نشان بابلی در عملیات مهار آتش‌سوزی پاساژ ابراهیمی واقع در خیابان بازار بابل دچار مصدومیت شدند”.

وی تصریح کرد: “۲ نفر از آتش‌نشانان به خاطر ضرب‌دیدگی دست و پا و ۲ نفر نیز بدلیل مشکلات تنفسی دچار مصدومیت شدند که حال عمومی مصدومین خوب گزارش شده است”.

مرگ یک کارگر در معدن آلبلاغ اسفراین 

به گزارش ایرنا، فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین در خراسان شمالی از مرگ یک فرد ۵۰ ساله در معدن آلبلاغ این شهرستان خبر داد.

بر اساس این گزارش، استنشاق گاز حاصل از وسایل گرمایش در چادر نصب شده در این معدن، سبب فوت این فرد شده است.

تاکنون در هفت حادثه ریزش معدن در این منطقه ۶ نفر جان باخته‌اند و شماری نیز مصدوم شد‌ه‌اند.

مرگ یک کارگر معدن در سنگان

به گزارش روزنامه ایران،‌ رد شدن لودر از روی مرد جوان در محوطه معدن سنگ آهن سنگان در استان تهران موجب مرگ او شد.

مجتبی عطایی برادر فرد فوت شده، گفت: “برادرم علی اپراتور بود وی هنگام تعمیرات، توسط یک دستگاه لودر در معدن سنگ آهن سنگان خواف زیر گرفته شد و جان خود را از دست داد. هنوز برایمان مشخص نیست که قصور حادثه ازسوی چه کسی بوده است”.

یونس بهره‌مند مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خواف نیز گفت: “فرد حادثه دیده پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخته بود و پیکر وی تحویل خانواده‌اش شد”.

همچنین به گزارش ایلنا، در مجموع ۲۴ کارگر از ابتدای پاییز در معادن کشور جان خود را از دست داده‌اند، به راحتی درباره علل مرگ کارگران معدن، “بی‌احتیاطی” ذکر می‌شود، درحالی‌که عدم رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و بی‌مسولیتی کارفرمایان مهم‌ترین دلیل آن است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید