خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  امیرسالار داودی، وکیل دادگستری به اعتصاب خود پایان داد

امیرسالار داودی، وکیل دادگستری به اعتصاب خود پایان داد

خبرگزاری هرانا –  امیرسالار داودی، وکیل دادگستری زندانی در زندان اوین امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه با درخواست شماری از وکلای دادگستری پس از یازده روز به اعتصاب خود پایان داد. آقای داودی از تاریخ ۲۰ بهمن ماه در اعتراض به عدم اعطای مرخصی دست به اعتصاب غذا زده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸،  امیرسالار داودی، وکیل دادگستری محبوس در زندان اوین به اعتصاب خود پایان داد.

این وکیل دادگستری طی یادداشتی در خصوص پایان بخشیدن به اعتصاب خود گفته است: “باسلام! بدیهی است که چون منی نه از زندان هراس دارم و نه اینکه تاب و تحمل حبس را نداشته باشم. مع هذا راهی را حسب وعده ای که به دخترم دادم آغاز کردم، والله تصمیمی جز این نبود که این راه را تا پایان جان تداوم بخشم. مع الوصف شرمم می آید که در برابر محبت های دلسوزانه و بی دریغ شما عزیزان بی تفاوت باشم و انفعال و بی عملی را نوعا توهین به شما میدانم. علی ای حال پس از گفتگوهای اقناعی با دوست، برادر و وکیلم دکتر وحید مشگانی مصلحت را در این دیدم که باشد برای وقتی دیگر. النهایه با تمام احترام به مورد مورد دلسوزی های شما بزرگواران امروز ١٣٩٨/١١/٣٠ رسما به اعتصاب ١١روزه خود پایان میبخشم و فقط امیدوارم کسانی که اجازه تحقق وعده چند روز مرخصی من به دخترم را بی اثر گذاشتند در احوال خود تجدید نظر نمایند.
با تجدید احترام/ امیرسالار داودی/ ٩٨/١١/٣٠”

همچنین امروز نیز سازمان عفو بین الملل طی نامه ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه، خواستار آزادی فوری امیرسالار داودی شد. این سازمان در نامه خود از مقامات جمهوری خواسته به این وکیل دادگستری اجازه دهند که تا زمان آزادی با خانواده‌اش به طور مرتب در تماس باشد و بتواند از همراهی وکیل مورد نظر خود بهره‌مند شود. عفو بین‌الملل در این نامه از رییس قوه قضاییه خواسته است، جلوی آزار و فشار بر وکلای مدافع را بگیرد و به آنان اجازه دهد که به طور مسالمت‌آمیز بتوانند وظایف حقوقی و قضایی خود را انجام دهند.

امیرسالار داودی، از تاریخ ۲۰ بهمن ماه در اعتراض به عدم اعطای مرخصی دست به اعتصاب زده بود.

این وکیل دادگستری، روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه طی یادداشتی در خصوص عدم اعطای مرخصی و شروع اعتصاب غذای خود گفته بود: “از روز ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۶ عصر در اعتراض به اینکه ۱۵ ماه علی الاتصال در حبس بوده ام و از این مدت ۶ ماه و نیم معادل ۱۹۰ روز در انفرادی به سر بردم، خود را مستحق بهره مندی از مرخصی می دانم. مع الوصف به دلیل اینکه در مورد مرخصی اینجانب هیچگونه تصمیم‌گیری و خاصه موافقت با آن صورت نپذیرفته است ،تا اطلاع ثانوی و انشاءالله تحقق خواسته این اعتصاب که صرفاً نوشیدن آب است (و لاغیر) ادامه خواهد یافت و از شما مردم می‌خواهم که برایم دعا کنید. مسئولیت هر اتفاقی در این ارتباط متوجه عوامل قضایی من جمله رییس قوه قضاییه، دادیار محترم ناظر زندان، معاون دادستان تهران و دادستان تهران است. نامبردگان کسانی هستند که در اعطای این مرخصی کوتاهی کرده‌اند و حداقلی‌ترین خواسته یک زندانی سیاسی را برای عملی کردن وعده‌اش به دخترش مبنی بر چند روز آمدن به خانه دریغ نمودند. امیرسالار داودی/ ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ / زندان اوین بند ۷ سالن ۲”.

امیرسالار داودی که از تاریخ ۲۹ آبان‌ماه ۹۷، در بازداشت و در زندان اوین به سر می برد در تاریخ ۱۱ خردادماه بر اساس حکمی که توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران علیه وی صادر شد به ۳۰ سال حبس تعزیری و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شد که از این میزان، مجازات اشد یعنی ۱۵ سال حبس قابل اجرا خواهد بود. روز سه‌شنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۸، مصطفی ترک همدانی، وکیل مدافع امیرسالار داودی از قطعی شدن حکم اولیه موکلش خبر داد.

در تاریخ ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، وحید مشگانی فراهانی وکیل مدافع امیر سالار داودی، در ارتباط با اتهامات نسبت داده شده به وی گفت: حدود ۸ تا ۹ اتهام به ایشان نسبت داده شده است. از جمله تشکیل گروه برای براندازی نظام، همکاری با دول متخاصم، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب، توهین به مقامات و رهبری و چند اتهام دیگر که دو پرونده به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی ارجاع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید