خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  اعتراضات آبان؛ بازداشت ۲ شهروند معترض در کرج تحت عنوان «عوامل اغتشاشات»

اعتراضات آبان؛ بازداشت ۲ شهروند معترض در کرج تحت عنوان «عوامل اغتشاشات»

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه، فرمانده انتظامی البرز از بازداشت دو شهروند معترض در ارتباط با اعتراضات آبان تحت عنوان “عوامل اغتشاشات” در کرج خبر داد. استفاده از این عنوان در خصوص مردم معترض بازداشت شده در حالی است که پیشتر روزنامه کیهان که تحت نظر نماینده آیت الله خامنه‌ای منتشر می‌شود، با تاکید بر اینکه «مراجع قضایی مجازات اعدام با طناب دار را برای لیدرهای آشوب اخیر قطعی می‌دانند»، نوشت: «اقدام آشوبگران مصداق بغی است و مجازات قانونی و شرعی آن‌ها اعدام است.»

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی البرز از بازداشت دو شهروند معترض در ارتباط با اعتراضات آبان تحت عنوان “عوامل اغتشاشات” در کرج خبر داد.

فرمانده انتظامی البرز ضمن اعلام این خبر مدعی شده است که افراد بازداشت شده با حضور در اعتراضات سراسری آبان، اقدام به آتش زدن بانکی در منطقه رجایی شهرکرج کرده‌اند.

استفاده از این قبیل عناوین در خصوص مردم معترض بازداشت شده در حالی است که پیشتر روزنامه کیهان که تحت نظر نماینده آیت الله خامنه‌ای منتشر می‌شود، با تاکید بر اینکه «مراجع قضایی مجازات اعدام با طناب دار را برای لیدرهای آشوب اخیر قطعی می‌دانند»، نوشت: «اقدام آشوبگران مصداق بغی است و مجازات قانونی و شرعی آن‌ها اعدام است.»

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید