خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  سه زندانی در زندان دیزل آباد کرمانشاه اعدام شدند

سه زندانی در زندان دیزل آباد کرمانشاه اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه، حکم اعدام سه زندانی در زندان دیزل آباد کرمانشاه به اجرا درآمد. محکومیت دو تن از این زندانیان به اعدام، از بابت اتهام “قتل” بوده و از اتهام سومین زندانی اعدام شده اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ماه ۹۸، حکم اعدام سه زندانی در زندان مرکزی کرمانشاه به اجرا درآمد.

هویت دو تن از این زندانیان “شهاب نادری،۲۲ ساله” و “برزو محمدی، ۳۸ ساله” عنوان شده است.

این دو زندانی پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع در خصوص برزو محمدی آمده است که وی ۴ سال پیش بازداشت و از آن زمان در زندان مرکزی کرمانشاه تحمل حبس می‌کرده است”.

گفتنی است که تا لحظه تنظیم این خبر از هویت و اتهام سومین زندانی اطلاع مشخصی در دست نیست.

علیرغم سپری شدن بیش از دو هفته، اعدام این شهروندان از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلان نشده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید