خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  عفو بین‌الملل خواهان آزادی امیرسالار داودی شد

عفو بین‌الملل خواهان آزادی امیرسالار داودی شد

خبرگزاری هرانا – سازمان حقوق بشری عفو بین الملل طی نامه ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه، خواستار آزادی فوری امیرسالار داودی شد. این سازمان ضمن تاکید بر اینکه بازداشت و زندانی کردن این وکیل دادگستری نقض حقوق بشر است، از رییس قوه قضاییه خواست که  جلوی آزار و فشار بر وکلای مدافع را بگیرد و همچنین به این وکیل دادگستری اجازه داده شود که تا زمان آزادی به طور مرتب با خانواده‌ اش در تماس باشد و بتواند از همراهی وکیل مورد نظر خود بهرمند شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دویچه وله، سازمان عفو بین الملل طی نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه خواستار آزادی امیرسالار داودی شد.

در این نامه آمده است که بازداشت و زندانی کردن امیرسالار داودی نقض حقوق بشر است، چرا که او تنها بر آن بوده از حقوق شهروندان دفاع کند.

این سازمان در نامه خود از مقامات جمهوری خواسته‌ است که به این وکیل دادگستری اجازه دهند که تا زمان آزادی با خانواده‌اش به طور مرتب در تماس باشد و بتواند از همراهی وکیل مورد نظر خود بهرمند شود.

عفو بین‌الملل در این نامه از رییس قوه قضاییه خواسته است، جلوی آزار و فشار بر وکلای مدافع را بگیرد و به آنان اجازه دهد که به طور مسالمت‌آمیز بتوانند وظایف حقوقی و قضایی خود را انجام دهند.

در خصوص امیرسالار داوودی گفتنی است که این وکیل دادگستری محبوس در زندان اوین، از تاریخ ۲۰ بهمن ماه در اعتراض به عدم اعطای مرخصی دست به اعتصاب زده است.

امیرسالار داودی که از تاریخ ۲۹ آبان‌ماه ۹۷، در بازداشت و در زندان اوین به سر می برد در تاریخ ۱۱ خردادماه بر اساس حکمی که توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران علیه وی صادر شد به ۳۰ سال حبس تعزیری و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شد که از این میزان، مجازات اشد یعنی ۱۵ سال حبس قابل اجرا خواهد بود. روز سه‌شنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۸، مصطفی ترک همدانی، وکیل مدافع امیرسالار داودی از قطعی شدن حکم اولیه موکلش خبر داد.

در تاریخ ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، وحید مشگانی فراهانی وکیل مدافع امیر سالار داودی، در ارتباط با اتهامات نسبت داده شده به وی گفت: حدود ۸ تا ۹ اتهام به ایشان نسبت داده شده است. از جمله تشکیل گروه برای براندازی نظام، همکاری با دول متخاصم، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب، توهین به مقامات و رهبری و چند اتهام دیگر که دو پرونده به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی ارجاع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید