خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ساعت ۲۳:۱۲:۱۴

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۷ کارگر در شهرهای زرندیه، قرچک، سنندج و آذرشهر دچار حادثه شدند. در این حوادث ۴ کارگر مصدوم شدند و ۳ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، در یکی از کارخانجات زرندیه در اثر ریزش آوار دپوی محصولات یک کارگر جان باخت و ۳ کارگر دیگر به شدت زخمی شدند.

احمدعلی امینی، سرپرست مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژاس در این خصوص گفت: “این خبر طی تماسی به مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ شهرستان زرندیه اطلاع رسانی شد. فرد تماس گیرنده با اورژانس گزارش کرد که بر اثر ریزش دپو سنگ‌های رودخانه‌ای که برای تولید پودر سنگ انبار شده بود، ۴ نفر از همکارانش زیر خروارها سنگ مدفون شدند”.

وی افزود: “بلافاصله بعد از این اتفاق دو کد عملیاتی از پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ شهرهای مامونیه و زاویه به محل اعزام شدند. پس از تحویل مصدومین به تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵، متاسفانه یک نفر از مصدومین به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد و دو مصدوم دیگر در محل درمان شدند. چهارمین مصدوم نیز پس از اقدامات لازم درمانی پیش بیمارستانی به مرکز درمانی “امام رضا” زرندیه انتقال داده شد”.

مرگ یک نگهبان در قرچک

به گزارش ایسنا، علی موسی‌پور، ‌فرمانده انتظامی شهرستان قرچک از جان باختن یک نگهبان بر اثر آتش سوزی در یک کیوسک نگهبانی خبر داد.

وی افزود: “در پی اعلام خبری به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع آتش سوزی در یک کیوسک نگهبانی و محبوس شدن یک نفر در آن بلافاصله عوامل انتظامی و امدادی در محل حاضر شدند. با حضور عوامل آتش نشانی آتش مهار شد ولی متاسفانه یک نگهبان ۲۴ ساله به علت شدت جراحات وارده ناشی از سوختگی جان خود را از دست داد”.

موسی پور ادامه داد: “کارشناسان علت اولیه مرگ این جوان را آتش گرفتن ۲ کپسول پیک نیک و محبوس شدن در کیوسک در هنگام آتش سوزی عنوان کردند”.

مرگ یک کارگر در سنندج

به گزارش ایلنا، یک کارگر به نام “محسن نوری”، حین نصب داربست برای یک نامزد انتخاباتی جان باخت.

بر اساس این گزارش وی روز گذشته حین کار نصب داربست در سنندج، دچار برق‌‌گرفتگی شده و جانش را از دست داده است.

در این گزارش آمده است وقتی نیروهای اورژانس در محل حاضر شدند، با پیکر بیجان این کارگر مواجه شدند.

مصدومیت یک کارگر در شهرک سلیمی

به گزارش صداوسیما, ظهر امروز ساق پای چپ کارگری حین کار در یک واحد فراوری سنگ در شهرک صنعتی سلیمی آذرشهر قطع شد.

در این گزارش آمده است که این کارگر ۳۹ ساله بین صخره سنگ و پاکت لودر گیر کرده و دچار آمپوتاسیون شده است. کارگر مصدوم پس از اقدامات درمانی و تخصصی پیش بیمارستانی در آذرشهر از طریق اورژانس هوایی به مراکز درمانی تبریز منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید