خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دو متهم در تهران مجموعا به ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شدند

دو متهم در تهران مجموعا به ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شدند

حبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه، سخنگوی قوه قضائیه گفت که دو تن از متهمان اقتصادی به نام های حمیدرضا مرادی و محمدناییتی تهرانی به اتهام اخلال در نظام ارزی هر یک در کنار سایر مجازات به ٧۴ ضربه شلاق محکوم شدند. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم شلاق برای دو تن از متهمان اقتصادی خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: “در فاصله دو نشست سخنگوی قوه قضاییه، ۵٠ مفسد اقتصادی محکومیت قضایی پیدا کردند که امروز فهرست کامل در اختیار رسانه‌ها و افکار عمومی قرار خواهد گرفت”.

اسماعیلی افزود: “برای مثال در این آرای صادر شده حمیدرضا مرادی به اتهام اخلال در نظام ارزی به تحمل ٢٠ سال حبس، ٧۴ ضربه شلاق، رد مال در حق بانک‌های ملت و سپه محکوم شده است. محمدناییتی تهرانی به اتهام اخلال در نظام ارزی به تحمل ١۵ سال حبس و ٧۴ ضربه شلاق و رد مال در حق بانک های رفاه و سپه محکوم شده است”.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید