خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸, 24th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ساعت ۱۸:۳۸:۰۶

    خانه  > slide, اعدام  >  سه زندانی در زندان ارومیه به اعدام محکوم شدند

سه زندانی در زندان ارومیه به اعدام محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در زندان ارومیه، توسط دادگاه انقلاب این شهر از بابت جرایم “مرتبط با مواد مخدر” به اعدام محکوم شدند. این حکم امروز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه در زندان با آنها ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سه زندانی در زندان ارومیه، توسط شعبه ۲ دادگاه ارومیه به ریاست قاضی علی شیخلو به اعدام محکوم شدند.

هویت این زندانیان “شهرام طوفانی و گرمان (نام خانوادگی احراز نشده است) از بند ۱۵ و احمد باشو از بند ۱۴ زندان ارومیه” توسط هرانا احراز شده است.

این حکم امروز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه در زندان با آنها ابلاغ شده است.

اتهام این افراد در یک پرونده مشترک، حمل ۵ کیلوگرم ماده مخدر از نوع هرویین عنوان شده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید