خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه، جمعی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در محوطه این دانشگاه و گروهی از کارگران خط سه متروی تهران در مقابل ساختمان شورای شهر تهران دست به تجمعات اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران اینترنشنال، امروز یکشنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، جمعی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر تهران در اعتراض به حوادث آبان‌ماه و ساقط کردن هواپیمای اوکراینی توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه، در محوطه این دانشگاه دست به تجمع زدند.

دانشجویان معترض در جریان این تجمع شعارهایی از جمله “مردم درگیر فقرند، اینا به فکر رای‌اند”، “حکومت نظامی، نمی‌خوایم، نمی‌خوایم”، “بهاره هدایت، آزاد باید گردد”، “دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد” سر دادند.

این دانشجویان همچنین برای آزادی زندانیان سیاسی از جمله “نرگس محمدی” و “بهاره هدایت” پلاکاردهایی به همراه داشتند.

در پایان این تجمع بیانیه‌ای توسط دانشجویان قرائت شد. در بخشی از این بیانیه آمده است: “ملت ایران! امروز که در این بزنگاه تاریخی ایستاده‌ایم، به زنده‌ترینمان حبس و حصر تحمیل کرده‌اند”.

بر اساس این گزارش، این تجمع با دخالت نیروهای بسیج و حراست دانشگاه همراه بوده است.

تجمع کارگران متروی تهران

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران خط سه متروی تهران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی ۱۸ ماهه خود، در مقابل ساختمان شورای شهر تهران دست به تجمع زدند.

کارگران معترض در این خصوص گفتند: “مدیران مترو به ما قول دادند که حقوقتان را واریز می‌کنیم، در حالی که با وعده‌ و وعید ۱۸ ماه است که بدون حقوق مشغول به کار هستیم”.

کارگران افزودند:‌ “اعتبار به مترو می‌دهند اما برای تجهیز و توسعه مترو استفاده می‌شود و حقوق کارگران پرداخت نمی‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید