خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دومین جلسه دادگاه روح الله زم برگزار شد

دومین جلسه دادگاه روح الله زم برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات روح الله زم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. این فعال سیاسی مهرماه ۹۸ توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امروز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «روح الله زم» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی صلواتی، برگزار شد.

در جریان این جلسه، این متهم مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و به بیان دفاعیات خود پرداخته است.

لازم به ذکر است که پیشتر در روز دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه ۹۸، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات روح الله زم در دادگاه انقلاب تهران برگزار و  کیفرخواست صادره شامل ۱۷ بند اتهامی توسط نماینده دادستان خوانده شده بود.

گفتنی است که عناوین اتهامی مطروحه علیه وی در این جلسه دادگاه “افساد فی الارض، تشکیل و اداره کانال «آمدنیوز» و «صدای مردم» با هدف برهم زدن امنیت کشور، «جاسوسی» به نفع سرویس اطلاعاتی اسرائیل به واسطه سرویس اطلاعاتی یکی از کشور‌های منطقه، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه، همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام، عضویت و مدیریت پایگاه خبری «سحام نیوز» با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار به قصد برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده به قصد ارائه به دیگران با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در نشر اکاذیب، تحریک موثر نیرو‌های رزمنده و اشخاصی که به نحوی در خدمت نیرو‌های مسلح هستند به عصیان، فرار، تسلیم یا عدم اجرای وظایف نظامی، توهین به مقدسات، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبری، توهین به مقامات و مامورین، تحصیل مال از طریق نامشروع و شکایت برخی اشخاص حقوقی و حقیقی”، عنوان شده است.

لازم به یادآوری است که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه خود، از ارجاع پرونده روح الله زم به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و بازداشت ۵ متهم دیگر در این پرونده خبر داده بود.

 روز دوشنبه ۲۲ مهرماه ۹۸، سازمان اطلاعات سپاه با انتشار اطلاعیه ای از بازداشت روح الله زم خبر داده بود. ساعاتی پس از انتشار اطلاعیه بازداشت زم، ویدئویی از اعترافات منتسب به وی در برخی خبرگزاری های داخلی منتشر شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید