خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احضار و بازجویی یک شهروند توسط اطلاعات سپاه در شهرستان راسک

احضار و بازجویی یک شهروند توسط اطلاعات سپاه در شهرستان راسک

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۶ بهمن ماه، ذاکر آسکانی، شهروند ساکن شهرستان راسک به اداره اطلاعات سپاه این شهرستان احضار و پس از ساعاتی بازجویی با اخذ تعهد کتبی آزاد شد. گفته می شود که احضار این شهروند در پی سخنرانی اعتراضی وی نسبت به تداوم بازداشت مولوی فضل الرحمن کوهی از روحانیان اهل سنت و امام جمعه پشامگ سرباز، صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز شنبه ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، ذاکر آسکانی، شهروند ساکن شهرستان راسک به اطلاعات سپاه این شهرستان احضار شد.

 آقای آسکانی پس از احضار، توسط نیروهای امنیتی مورد بازجویی قرار گرفته و در نهایت با اخذ تعهد کتبی آزاد شده است.

گفته می‌شود احضار این شهروند در پی انتقاد از ادامه بازداشت “مولوی فضل الرحمن کوهی” طی سخنرانی در یکی از مساجد این شهرستان، عنوان شده است.

گفتنی است که پیشتر در روز پنجشنبه، ۷ آذرماه ۱۳۹۸، مولوی فضل الرحمن کوهی از روحانیان اهل سنت و امام جمعه پشامگ سرباز، پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت مشهد، بازداشت شده بود. همزمان با بازداشت این روحانی، ۸ نفر از همراهان وی نیز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

همچنین در پی این موضوع گروهی از شهروندان ساکن شهرستان سرباز در تاریخ ۹ آذر ۱۳۹۸، در اعتراض به بازداشت این روحانی اهل سنت، دست به تجمع زده و مسیر مواصلاتی جکیگور-چابهار و پارود-پشامگ در منطقه سرباز را بستند.

تجمع این شهروندان با ورود ماموران سپاه پاسداران به درگیری کشیده شد و ماموران برای کنترل تجمع و متفرق کردن مردم، از گاز اشک‌آور استفاده کرده و به سمت شهروندان تیراندازی کردند که در پی آن دستکم ۳ شهروند مجروح و تعدادی نیز بازداشت شدند.

ذاکر آسکانی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید