خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ساعت ۱۸:۰۵:۲۳

    خانه  > سایر گروهها  >  قطع دست یک شهروند بر اثر انفجار مواد به جا مانده از جنگ در ایلام

قطع دست یک شهروند بر اثر انفجار مواد به جا مانده از جنگ در ایلام

خبرگزاری هرانا – بر اثر انفجار مواد بر جای مانده از جنگ ایران و عراق در مناطق مرزی استان ایلام، یک شهروند از ناحیه دست چپ دچار قطع عضو شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، عباس زیدی، مدیر روابط عمومی فوریت‌های پزشکی استان ایلام از مجروح شدن یک جوان ۲۷ ساله ایلامی بر اثر انفجار مواد به جا مانده از جنگ ایران و عراق در بلندی‌های میمک خبر داد.

وی در این خصوص گفت: “جوان ۲۷ ساله ایلامی به سبب انفجار مواد به جا مانده از جنگ ایران و عراق در منطقه میمک از توابع صالح‌آباد از ناحیه دست چپ دچار قطع عضو شد.”

زیدی افزود: “تیم فوریت‌های پزشکی استان مستقر در پایگاه جاده‌ای سه راهی جندالله بعد از اطلاع از این حادثه وی را جهت درمان به بیمارستان شهر ایلام اعزام کردند”.

مِیمَک نام بلندی‌هایی است در استان ایلام، که نقطه صفر مرزی ایران و عراق قرار دارد. منطقه کوهستانی میمک در بخش غربی استان ایلام واقع شده است.

مین‌های برجای‌مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان در مناطق مرزی می‌شود.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین های به جا مانده و عمل نکرده جنگ ایران و عراق است.

دولت ایران نیز همچنان به تولید و کاشت مین های ضدنفر ادامه میدهد و برخلاف مقاوله نامه های بین المللی، معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید