خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران، توسط شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران از بابت اتهام “قتل” محاکمه و به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، یک متهم در تهران از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، چهار سال پیش مردی ۴۲ ساله که هویت وی «امین» عنوان شده، با پلیس تماس گرفت و به قتل همسر سابقش «ناهید» اعتراف کرد. در پی اظهارات وی و تحقیقات مقدماتی در پرونده، امین بازداشت و روانه زندان شد. این پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات و صدور کیفرخواست در دادسرا، به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در نوبت رسیدگی قرار گرفت.

هفته گذشته این متهم در شعبه تعیین شده به ریاست قاضی زالی مورد محاکمه قرار گرفت. بعد از اعلام رسمیت جلسه، پدر و مادر مقتول درخواست مجازات اعدام برای امین و همچنین پرداخت دیه برای فرزند ناهید را مطرح کردند.

در ادامه جلسه متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: “من و همسرم زندگی خوبی داشتیم و صاحب یک دختر و پسر بودیم. مدتی گذشت تا اینکه با هم اختلاف پیدا کردیم و کار به چندین بار درگیری کشید. در آخرین مشاجره، همسرم، فرزندم را دعوا کرد به همین خاطر ناهید را کتک زدم. همین باعث شد او از من شکایت کند.

از آنجایی که انتظار شکایت او را نداشتم، وقتی به کلانتری رفتم از عصبانیت او و مأمور همراهش را کتک زدم. به خاطر این درگیری به زندان محکوم شدم تا اینکه روزی ناهید به ملاقاتم آمد. همسرم برای رضایت، حق طلاق خواست اما قول داد از من جدا نمی‌شود، به همین خاطر قبول کردم و از زندان آزاد شدم. اما شش‌ ماه بعد ناهید از من طلاق گرفت. او گفت این طلاق مصلحتی و برای معافیت پسرمان از سربازی است”.

متهم در ادامه گفت: “در این مدت ناهید گاهی به دیدن من و فرزندانم می‌آمد تا اینکه در آخرین ملاقاتمان گفت قصد ازدواج دارد. از شنید این حرف شوکه شدم، چون قول داده بود با کسی ازدواج نمی‌کند. این شد که عصبانی شدم و با هم درگیر شدیم و من ناهید را با شالی که روی سرش بود خفه کردم”.

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد و با درخواست اعدام از سوی اولیایی دم او را به مرگ محکوم کرد. به این ترتیب متهم با تأیید این حکم در دیوان عالی کشور در صورتی که نتواند رضایت اولیای دم را جلب کند در آستانه مرگ قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید