خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  توضیحات وکیل در خصوص آخرین وضعیت حسین کروبی در زندان اوین

توضیحات وکیل در خصوص آخرین وضعیت حسین کروبی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – علیرغم سپری شدن یک ماه از بازداشت حسین کروبی، وکیل او تاکنون موفق به ملاقات با او در زندان اوین نشده است. به گفته محمد جلیلیان، وکیل مدافع حسین کروبی، وی حسب قرار صادره توسط دادسرای ویژه امنیت مقدس، در بازداشت موقت در زندان اوین به سر می‌برد و تا کنون قرار بازداشت او تبدیل نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از انصاف نیوز، با گذشت یک ماه از بازداشت موقت حسین کروبی، به گفته محمد جلیلیان، وکیل مدافع وی، تاکنون موفق به ملاقات با او نیز نشده‌ است.

وکیل حسین کروبی درباره‌ آخرین وضعیت پرونده گفت:”آقای محمدحسین کروبی بنابر اتهامات از پیش گفته شده حسب قرار صادره توسط شعبه چهارم دادسرای ویژه امنیت شهید مقدس، در بازداشت موقت در زندان اوین به سر می‌برند و تا کنون قرار بازداشت تبدیل نشده است.”

 آقای جلیلیان در پاسخ به اینکه آیا با او تماسی داشته یا خیر، گفت:” من چندین بار به زندان اوین مراجعه کردم و حسب تکلیفات قانونی زندان اوین، ابتدا باید در گیت‌های پیش از ورود اجازه‌های لازم از مقام قضایی گرفته شود و در مدتی که مراجعه کردم و به مقام قضایی اطلاع دادند، تاکنون و تا این لحظه از تاریخ بازداشت او که ۲۴ دی ماه ۹۸ بوده، موفق به ملاقات ایشان نشده‌ام و همچنین موفق نشدم که بحث‌های ابتدایی با بازپرس رسیدگی کننده انجام دهم.”

جلیلیان درباره‌ اینکه چه موقع قرار بازداشتش تبدیل خواهد شد افزود: “حسب قوانین و مقرارت آیین دادرسی کیفری بعد از گزارش مسوولان امنیتی نزد مقام قضایی دادسراهای عمومی یا اطلاعات و اقدامات قانونی لازم، متهم باید به موجب قرار نهایی چنانچه عقیده‌ بازپرس به جلب دادرسی باشد به دادگاه معرفی شود و در دادگاه که وقت رسیدگی آن تعیین شود، رسیدگی خواهد شد. تاکنون این کار درباره‌ پرونده موکلم اتفاق نیافتاده است”.

همچنین کانال تلگرامی سحام نیوز، به نقل از فاطمه کروبی که روز جاری جهت ملاقات با فرزند خود به زندان اوین رفته بود نوشت: “ظاهر حسین تغییر کرده بود و مشخص بود در انفرادی چند کیلو وزن کم کرده”.

فاطمه کروبی در ادامه گفته است: “وقتی از رفتارشان پرسیدم گفت در سه هفته اول بازجویی که شش روز هفته معمولا بین سه تا هفت ساعت انجام می شد، بازجو برای پذیرش اتهامات واهی مرا را تحت فشار قرار داده بود. او از بد زبانی و توهین های مکرر بازجو برایمان گفت”.

حسین کروبی پیشتر در تاریخ ۲۳ دی ماه، در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. همچنین در تاریخ ۶ بهمن ماه، حزب اعتماد ملی در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه، از اعتصاب غذای حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی در اعتراض به وضعیتش در زندان اوین، خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید