خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد

یک زندانی در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز ۲۴ بهمن ماه، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود در زندان دستگرد اصفهان به اجرا در آمد. همچنین یک زندانی دیگر که همزمان با وی جهت اجرای حکم پای چوبه دار رفته بود به بند بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه امروز پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۸، یک زندانی در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد.

هویت این زندانی حسن سرائی، ۳۶ ساله و با اتهام “قتل” احراز شده است.

بر اساس این گزارش حسن سرائی از سال ۱۳۹۴ با اتهام قتل دوستش در زندان بسر میبرد.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و مقامات رسمی اعلان نشده است.

همچنین، یک زندانی دیگر در این زندان که جهت اجرای حکم به پای چوبه دار منتقل شده بود به بند بازگردانده شد. در این گزارش اشاره ای به هویت این زندانی نشده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید