خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ ساعت ۱۵:۲۳:۰۴

    خانه  > سایر گروهها  >  حیوان آزاری؛ یک متهم به آزار الاغ در فریمان بازداشت شد

حیوان آزاری؛ یک متهم به آزار الاغ در فریمان بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – فردی که اقدام به آزار یک الاغ کرده و ویدئوی آن را در فضای مجازی منتشر کرده بود بازداشت شد. به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست فریمان، این فرد پس از بازداشت به اتهام نقض حقوق حیوانات به مرجع قضایی معرفی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، عامل انتشار فیلم حیوان‌آزاری در فضای مجازی، در یکی از روستا‌های فریمان بازداشت و به مراجع قضایی معرفی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست فریمان گفت: این فرد متخلف که چندی قبل از صحنه آزار یک رأس الاغ فیلم تهیه و آن را در فضای مجازی منتشر کرده بود، پس از یک هفته تلاش و پیگیری ماموران حفاظت محیط زیست فریمان دستگیر شد.

جواد ستوده ادامه داد: وی به اتهام نقض حقوق حیوانات، به مرجع قضایی معرفی شد.

حیوان‌ آزاری یکی از انواع بداخلاقی های اجتماعی و بزه ‌کاری محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی انجام شده تا حیوان ‌آزاری، جرم‌انگاری شده و به حیطه جرایم وارد شود. حیوان آزاری به اشکال متعددی نمود پیدا می کند؛ از درگیر کردن حیوانات با یکدیگر تا ضرب و جرح فیزیکی، زندانی کردن و نگهداری حیوانات در مکان های نامناسب که همگی در این قالب می گنجد با این تفاوت که در پاره ای از اوقات ضریب و سطح خشونت در این امر بسیار بارز و مشهود است و در برخی موارد نیز کمرنگ و نامحسوس به نظر می رسد.

اما هر آنچه است اختلالات روحی ، روانی و رفتاری انسان وجه اشتراک تمامی حیوان آزاری ها به شمار می رود که با شدت و ضعف هایی بروز می یابد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید