خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدید نظر؛ سه تن از اعضای هیات مدیره کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین به پرداخت جریمه محکوم شدند

دادگاه تجدید نظر؛ سه تن از اعضای هیات مدیره کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین به پرداخت جریمه محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – محمدرضا بهنام نژاد، مریم زیرک و سهیلا زال بیگی، سه تن از اعضای هیات مدیره کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین در دادگاه تجدید نظر به پرداخت جریمه نقدی محکوم شدند. این فعالان صنفی پیشتر در تاریخ ۱۳ آبان ۹۸، توسط دادگاه انقلاب قزوین مجموعا به تحمل ۲۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، محمدرضا بهنام نژاد، مریم زیرک و سهیلا زال بیگی، سه تن از اعضای هیات مدیره کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین در دادگاه تجدید نظر مجموعا به پرداخت مبلغ ۱۲ میلیون و صد هزار تومان جریمه نقدی محکوم شدند.

این فعالان صنفی پیشتر توسط دادگاه انقلاب قزوین از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» محاکمه و در تاریخ ۱۳ آبان ۹۸ بر اساس رای دادگاه بدوی مجموعا به تحمل ۲۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.

لازم به یادآوری است که به دنبال تحصن سراسری معلمان طی سال گذشته که در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات فرهنگیان از جمله عدم توجه به مشکلات آموزش و پرورش، عدم اختصاص بودجه عادلانه، نبود سرانه مدارس، عدم آموزش رایگان و وضعیت نامناسب معیشت معلمان شکل گرفت، در تاریخ ۱۴ اسفند ماه، تلفن همراه و رایانه محمدرضا بهنام نژاد، مریم زیرک و سهیلا زال بیگی ضبط و برای آنان پرونده قضایی تشکیل شد. پرونده این فعلان صنفی نهایتا با قرار وثیقه ۴۵۰ میلیون تومانی به دادگاه انقلاب قزوین ارسال شده بود.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در سال گذشته در تاریخ ۲۲ و ۲۳ مهرماه، ۲۲ و ۲۳ آبان ماه و ۱۲ الی ۱۴ اسفندماه۹۷ طی سه فراخوان، فرهنگیان کشور را به تحصن و خودداری از حضور در کلاس‌های درس دعوت کرده بودند. معلمان و فرهنگیان بسیاری از استان‌های کشور در این تحصن‌های کوتاه مدت شرکت کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید