خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم شلاق برای یک متهم در تهران

صدور حکم شلاق برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران به اتهام داشتن رابطه خارج از ازدواج به تحمل ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، رسیدگی به این پرونده با مراجعه دختری جوان به نام «نازگل» به اداره پلیس آگاهی و ثبت شکایت کلید خورد.

بر اساس این گزارش دختر جوان مدعی شد: “بهنام که در تهران عکاسی میکرد مدتی پیش با من تماس گرفت و گفت کار مناسبی در تهران برایم پیدا کرده است. او برایم بلیت گرفت و من به تهران آمدم. اما وقتی به خانه بهنام رفتم فهمیدم او مرا فریب داده است. بهنام در خانه اش ناگهان رنگ عوض کرد. وقتی خواست مرا آزار دهد التماسش کردم اما توجهی نکرد. او من را در خانه‌اش زندانی کرد. حتی اجازه نمی‌داد با پدر یا برادرم تماسی داشته باشم. تا این که پدرم به ماجرا پی برد و به تهران آمد و بهنام هم ناچار شد مرا آزاد کند”.

به دنبال اظهارات قربانی، بهنام بازداشت شد و در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

بهنام که با قرار وثیقه آزاد بود رو به روی قضات ایستاد و ضمن انکار اتهاماتش مدعی شد: “زمانی که در بروجرد بودم، نازگل به خانه ما می‌آمد و از بدرفتاری‌های پدرش گلایه می‌کرد. او که آخرین بار عکس‌های من را کنار بازیگران معروف و فوتبالیست‌های سرشناس در اینستاگرام دیده بود با من تماس گرفت و از من خواست تا برایش کاری مناسب در تهران پیدا کنم. او می‌گفت قصد دارد در تهران به خانه عمویش برود و خواست تا در تهران با من ملاقات کند. به همین دلیل برای او به نام خودم بلیت تهیه کردم اما وقتی به تهران رسید گفت تلفن همراه عمویش خاموش شده است و به خواست خودش به خانه‌ من آمد و چند روزی را آن جا ماند”.

 با پایان اظهارات متهم، قضات وارد شور شدند و با توجه به این که نازگل خودش به خانه او رفته بود، بهنام را از اتهام «تجاوز به عنف» تبرئه و از بابت اتهام «رابطه خارج از ازدواج» به ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید