خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات آبان؛ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۴ شهروند در کرمانشاه برگزار شد

اعتراضات آبان؛ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۴ شهروند در کرمانشاه برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات چهار شهروند اهل کرمانشاه به نام های صحبت امیدی، مهدی ابدالی، محی‌الدین اصغری و خلیل اسدی در دادگاه انقلاب کرمانشاه برگزار شد. این شهروندان، پس از اعتراضات سراسری آبان ماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. محی‌الدین اصغری و صحبت امیدی پس از بازجویی ها با تودیع قرار وثیقه، به طور موقت آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۴ شهروند اهل کرمانشاه برگزار شد.

در این گزارش، هویت این شهروندان صحبت امیدی، مهدی ابدالی، محی‌الدین اصغری و خلیل اسدی عنوان شده است.

گفتنی است، صحبت امیدی، خلیل اسدی بوژانی، مهدی ابدالی و محی الدین اصغری شهروندان اهل کرمانشاه در اواخر آبان ماه و اوایل آذرماه امسال و پس از اعتراضات سراسری آبان ماه در واکنش به افزایش قیمت بنزین توسط نیروهای اطلاعات سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد در کرمانشاه منتقل شدند.

خیلی اسدی در تاریخ ۲ دی‌ماه در تماسی تلفنی با خانواده‌ خود از انتقالش به زندان دیزل‌آباد کرمانشاه خبر داده و محی‌الدین اصغری و صحبت امیدی اواسط دی‌ماه با سپردن قرار وثیقه‌ ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

هرانا پیشتر در تاریخ ۱۴ بهمن ماه در گزارشی ضمن احراز هویت ده‌ها تن از شهروندان بازداشت شده در اعتراضات سراسری آبان ماه و دی ماه امسال که در زندان تهران بزرگ بسر می‌برند، به آخرین وضعیت و شرح محل نگهداری آنها پرداخته بود.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید