خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران کارخانه کاشی اصفهان

معوقات مزدی کارگران کارخانه کاشی اصفهان

خبرگزاری هرانا – حدود ۴۰۰ تن از کارگران کارخانه کاشی اصفهان از عدم دریافت مطالبات مزدی خود طی سال های ۹۵ و ۹۶ خبر دادند. همچنین پس از تیرماه سال جاری نیز حقوق این کارگران پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رضا قربانی، رئیس شورای اسلامی کار کارخانه کاشی اصفهان اعلام کرد: “کارگران کارخانه کاشی اصفهان از سال ۹۵ و ۹۶ مطالبه مزدی پرداخت نشده دارند. امسال نیز بعد از تیرماه دیگر حقوق نگرفته‌اند؛ از سال ۹۶، ۴ ماه معوقه مزدی و همچنین مطالبات سال ۹۵ نیز پرداخت نشده است”.

قربانی ادامه داد: “بحران بدجور گریبان کاشی اصفهان را گرفته است. وضعیت در این کارخانه اصلاً خوب نیست؛ دو سه هفته است مواد اولیه نیامده و تولید در آستانه تعطیلی است”.

قربانی ادامه داد: “این کارخانه سال ۸۸ خصوصی شد. تا سال ۹۳ در اختیار یک نفر بود و در سال ۹۴ به فرد دیگری واگذار شد که آن نیز ناموفق از آب درآمد. بعد از آن شورا و کارگران، برای مدتی کارخانه را اداره کردند تا اینکه اسفند سال ۹۶، کارخانه به فرد دیگری واگذار شد اما باز هم مشکلات بیشتر شد و معوقات کارگران طولانی‌تر. کارخانه را برای منافعشان، دست به دست کردند؛ در نهایت همه اموال کارخانه به تاراج رفت و کارگران ماندند با ماه‌ها دستمزد پرداخت نشده”.

قربانی تاکید کرد: “شرایط را به همه مسئولان گفته‌ایم؛ موضوع در شورای تامین استان و کمیسیون کارگری در حال پیگیری است اما تاکنون هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌ایم؛ بحران شدید ۴۰۰ خانواده را درگیر کرده است. ما کارگران کاشی اصفهان، امسال شب عید بدی در پیش داریم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید