خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  مرگ کودک در پی خطای پزشکی در اراک؛ پزشک متخلف به حبس و پرداخت دیه محکوم شد

مرگ کودک در پی خطای پزشکی در اراک؛ پزشک متخلف به حبس و پرداخت دیه محکوم شد

خبرگزاری هرانا – یک دندان پزشک در اراک که سال گذشته به علت قصور پزشکی، موجب مرگ کودکی ۳ ساله شده بود، توسط دادگاه کیفری دو شهرستان اراک به پرداخت دیه و تحمل سه سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از اشتغال به حرفه‌ های پزشکی وابسته در تمام کشور محکوم شد. سازمان نظام پزشکی پیش از این در پرونده کودک دیگری به نام امیرعلی که به زندگی نباتی محکوم شده است، این دندان‌پزشک را به محرومیت یک‌ساله از طبابت برای بزرگ‌سالان و محرومیت مادام‌العمر از طبابت برای اطفال محکوم کرده بود با این حال مطب این پزشک همچنان در حال ادامه فعالیت بوده و اطلاع رسانی توسط نظام پزشکی در این خصوص نشده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک دندان پرشک در اراک که سال گذشته به موجب خطای پزشکی، مرگ کودکی ۳ ساله با هویت «روناک رضایی‌زاده» را رقم زده بود، توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان اراک محکوم شد.

در بخشی از حکم صادره آمده است: “با عنایت گزارش پزشکی قانونی اراک که علت نامه فوت را مرگ مغزی در زمینه هیپوکسی طول کشیده و عوارض ناشی از آن تعیین کرده است و نظریه هیئت بدوی و تجدید نظر سازمان نظام پزشکی که به صورت مطلق تقصیر را متوجه متهم دانسته است و اظهارات شهود و مطلعین در باب نحوه نگهداری طفل در زمان انجام امورات دندانپزشکی که کودک توان حرکت و واکنش به دردهای غیرمتعارف نداشته و دفاعیات بلاوجه ارائه شده، تقصیر متهم محرز است”.

بر اساس حکم صادره، این دندانپزشک به پرداخت دیه کامل و تحمل سه سال حبس تعزیری درجه پنج و همچنین به عنوان مجازات تکمیلی به دو سال محرومیت از اشتغال به حرفه‌های پزشکی وابسته در تمام کشور محکوم شده است.

در این گزارش آمده است که این دندان پزشک پیشتر نیز در پرونده‌ کودک دیگری به نام امیرعلی که به دلیل خطای پزشکی دارای زندگی نباتی شده است به محرومیت یک‌ ساله از طبابت برای بزرگ‌سالان (افراد بالای ۱۴ سال) و محرومیت مادام‌العمر از طبابت برای اطفال (افراد زیر ۱۴ سال) محکوم شده بود.

این در حالی است که پس از این حادثه مطب وی همچنان در حال فعالیت بوده و از طریق سازمان نظام پزشکی نیست در این خصوص اطلاع رسانی صورت نگرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید