خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در شهرستان نیشابور دچار مصدومیت شد. همچنین مدیران کل پزشکی قانونی استان های‌ آذربایجان شرقی و سمنان از مرگ و مصدومیت بیش از یک هزار و ۴۰۰ کارگر در اثر حوادث ناشی کار در این استان ها طی ۹ ماهه سال جاری خبر دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبر گزاری هرانا، به نقل از رکنا، یک کارگر در نیشابور دچار مصدومیت شد.

مهدی حسینی، مدیر عامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نیشابور ضمن اعلام این خبر گفت: “پس از دریافت گزارش مصدومیت یک کارگر در پی سقوط از بام یک مدرسه سه طبقه، تیمی از نجات گران ایستگاه یک به محل اعزام شد”.

وی ادامه داد: “این حادثه زمانی رخ داد که کارگر بر روی دکل مشغول کار بود و دکل به یک طرف سقوط کرد”.

حسینی افزود: “بررسی‌های اولیه حکایت از آن دارد که ظاهرا پایه‌های دکل به خوبی جوش نخورده و محکم نبوده است و همین امر موجب سقوط آن شده است”.

وی تصریح کرد: “بر اثر این حادثه کارگر ۳۵ ساله از ناحیه پا و کمر آسیب دید. این کارگر توسط نجات‌گران آتش‌نشان با استفاده از برانکارد به پایین ساختمان انتقال یافت و برای ادامه درمان توسط امدادگران به بیمارستان ۲۲ بهمن اعزام شد”.

مرگ و مصدومیت بیش از هزار کارگر در استان آذربایجان شرقی طی ۹ ماه سال

به گزارش جوان آنلاین، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی از مرگ ۷۶ نفر و مصدومیت یک هزار و ۳۶ کارگر بر اثر حوادث کاری طی ۹ ماه سال جاری در استان خبر داد.

صفایی‌فرد ضمن بیان اینکه این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۳۶ درصد افزایش داشته است، افزود: “از میان فوت‌شدگان یک نفر از آنها زن و بقیه مرد بوده‌اند. همچنین آمار مصدومیت زنان کارگر ۲۷ مورد بوده است”.

مرگ و مصدومیت ۳۰۶ کارگر در استان سمنان طی ۹ ماه سال

به گزارش ایرنا، مهدی نوروزی، مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: “رعایت نکردن ضوابط ایمنی در محیط کار طی سال جاری، باعث جان باختن ۲۷ نفر و مصدومیت ۲۷۹ نفر در استان شد”.

نوروزی افرود: “سه نفر در گرمسار، ۶ نفر در دامغان، هفت نفر در شاهرود و ۱۱ نفر در سمنان در اثر حوادث کار از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال جان‌باختند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید