خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سه فعال کارگری برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سه فعال کارگری برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هیراد پیربداقی، رهام یگانه و فرید لطف آبادی، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. این سه فعال کارگری پیشتر در مرداد ماه سال جاری، در پی حضور در تجمع خانواده متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه در مقابل ساختمان دادگاه انقلاب، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در شهریور ماه، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از زندان اوین آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هیراد پیربداقی، رهام یگانه و فرید لطف آبادی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

این شهروندان پیشتر در تاریخ ۱۲ مردادماه، در پی حضور در تجمع خانواده متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه در مقابل ساختمان دادگاه انقلاب، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یک روز بعد، پس از تفهیم اتهام “اخلال در نظم عمومی” و صدور قرار بازداشت موقت در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین به بند ۲۰۹ این زندان منتقل شده بودند.

این فعالان کارگری نهایتا روز سه شنبه ۵ شهریورماه ۹۸، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از زندان اوین آزاد شدند.

لازم به ذکر است، هیراد پیربداقی، روز شنبه ۳۰ شهریورماه، پس از مراجعه به شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین به جهت تحویل گرفتن لوازم شخصی ضبط شده، به علت افزایش قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی با دستور بازپرس پرونده مجدد بازداشت شده بود. وی نهایتا روز شنبه ۶ مهرماه، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید