خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت، احضار و بازجویی ۷ شهروند در سه استان/ یک شهروند دیگر بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شد

بازداشت، احضار و بازجویی ۷ شهروند در سه استان/ یک شهروند دیگر بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شد

خبرگزاری هرانا – طی ماه جاری ۵ شهروند ساکن در شهرهای سنندج، ایلام، ارومیه، بانه و مریوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. همچنین روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه، دو شهروند دیگر در شهرهای سقز و سنندج به اداره اطلاعات این شهرها احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند. بنابر خبری دیگر، یک شهروند در ارومیه که در تاریخ ۱۲ بهمن ماه، توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شده بود، به زندان این شهر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ۱۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، “محسن احمدزاده”، شهروند اهل اشنویه که در سنندج مشغول به تحصیل است، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “اوایل سال جاری نیز این شهروند به مدت دو روز به اتهام «ارتباط با یکی از احزاب مخالف نظام» مدتی را در بازداشت به سر برده بود”.

بنابر خبری دیگر از شهر ایلام گزارش شده است که روز چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ماه، یک شهروند به نام “رضا ابراهیمی، فرزند امیرعلی” به اتهامی مشابه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

همان روز “عبدالله عباسی”، مدرس مدرسه‌‌ علوم دینی امام بخاری سنندج به اداره‌ اطلاعات این شهر احضار و پس از ساعاتی بازجویی در ارتباط با سفر هشت سال پیش خود به شهر دبی آزاد شد. وی سال ٩١ نیز در همین رابطه به شش‌ ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود.

همزمان یک شهروند در سقز به نام “توفیق امین‌پناه” به اداره‌ اطلاعات این شهر احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفته است.

همچنین روز شنبه ۱۲ بهمن‌ماه، “شهرام کاظمیان، ۴٢ ساله، فرزند فارس”، پس از یک ماه بازجویی از بازداشتگاه اداره‌ اطلاعات ارومیه به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

این شهروند روز چهارشنبه ۱۱ دی‌ماه، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” بدون ارائه‌ی مجوز قانونی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

در شهر بانه هم روز شنبه ۶ بهمن‌ماه، یک شهروند به نام “اسکندر چراغی، فرزند قادر” به دلایل نامعلومی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

پیش از آن نیز روز شنبه ۵ بهمن‌ماه، یک شهروند از اهالی مریوان به نام “عثمان دل‌انگیز، ٣٠ ساله” به دلایل نامشخصی به ستاد خبری اداره‌ی اطلاعات مریوان احضار و بازداشت شده است.

همچنین روز چهارشنبه ۲ بهمن‌ماه، “امید مدرسی” دندانپزشک اهل شهرستان مریوان به دلایل نامعلومی توسط نیروهای وزارت اطلاعات در محل کارش در سنندج بازداشت شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید