خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت بیش از ۱۰۰ شکارچی متخلف، قاچاقچی چوب و عوامل آتش سوزی منابع طبیعی

بازداشت بیش از ۱۰۰ شکارچی متخلف، قاچاقچی چوب و عوامل آتش سوزی منابع طبیعی

خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته مسئولان حوزه محیط زیست در نقاط مختلف ایران از بازداشت ۹۸ شکارچی متخلف و قاچاقچی چوب خبر دادند. در خبری دیگر اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از بازداشت ۳ نفر از عوامل آتش سوزی منابع طبیعی در جنگل های ارسباران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال در استان اردبیل از شناسایی و دستگیری عاملان زنده‌گیری بزغاله‌های وحشی در این شهرستان خبر داد.

مهدی کسایی، افزود: “محیط‌بانان خلخالی در پی مشاهده تصاویر ویدیویی زنده‌گیری دو راس بزغاله وحشی در فضای مجازی با تحقیقات لازم و با همکاری همیاران محیط زیست متخلفان را شناسایی کردند”.

وی بیان کرد: “تحقیقات انجام گرفته در نهایت منجر به شناسایی و دستگیری ۴ نفر از عاملان زنده‌گیری وحوش منطقه شده و متخلفان پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به محاکم قضایی منطقه معرفی شدند”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در بجستان

به گزارش فارس، رئیس حفاظت محیط زیست بجستان در استان ‎خراسان رضوی از کشف لاشه هفت قطعه باقرقره از ۳ متخلف شکار در این شهرستان خبر داد.

مجتبی رضانژاد، گفت: “مامورین پاسگاه انتظامی یونسی در شهرستان بجستان، حین پایش مناطق حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو سمند که ظاهرا در حال شکار پرنده بودند مشکوک و موضوع را به محیط زیست شهرستان اطلاع دادند”.

رئیس حفاظت محیط زیست بجستان افزود: “پس از ایست و بازرسی خودرو لاشه هفت قطعه باقرقره، ۳ قطعه ماده و ۴ قطعه نر، و یک قبضه اسلحه شکاری تک لول کالیبر ۱۲ و همچنین تعدادی فشنگ کشف شد”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در شاهین‌دژ

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان شاهین‌دژ در استان آذربایجان غربی گفت: “۲ شکارچی متخلف خرگوش در گشت و کنترل شبانه یگان حفاظت اداره این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند”.

وحید چمنی، افزود: “این متخلفان که از استان‌های همجوار وارد این منطقه شده بودند، به صورت شبانه با استفاده از نورافکن و اسلحه و سایر ادوات به شکار خرگوش اقدام کرده بودند”.

وی تصریح کرد: “از این افراد لاشه هشت خرگوش، ۲ قبضه اسلحه شکاری و تعدادی فشنگ و سایر ادوات شکار کشف و توقیف شد”.

در این گزارش آمده است، در نیمه نخست امسال ۴۵ شکارچی غیرمجاز در مناطق مختلف این شهرستان دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد بیشتر بود.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در قزوین

به گزارش ایرنا، ماموران یگان حفاظت محیط زیست هنگام گشتی زنی در مناطق حفاظت شده و‌ شکار ممنوع استان قزوین ۳ شکارچی غیرمجاز بازداشت کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین، اظهار داشت: “یکی از شکارچیان در منطقه حفاظت شده طارم سفلی دستگیر شده بود و ماموران پس از دستگیری وی، لاشه یک قطعه کبک و یک قبضه سلاح دولول دارای جواز را کشف و ضبط کردند”.

حسن عباس نژاد، گفت: “شکارچی دیگر در منطقه شکار و صید ممنوع شهرستان آبیک دستگیر شده بود و پیش از اقدام به شکار با عکس العمل سریع و هوشیاری محیط‌بانان روبه رو شد”.

همچنین به گزارش رکنا، رئیس محیط زیست شهرستان قزوین از دستگیری یک شکارچی در حال شکار در رودبار الموت غربی خبر داد.

اکبر کشت پرور، افزود: “از این شکارچی لاشه هفت قطعه کبک و یک قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۵ شکارچی غیر مجاز در سلسله

به گزارش ایرنا، مهرداد فتحی بیرانوند، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: “یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سلسله در منطقه صید و شکار ممنوع گرین پنج شکارچی غیرمجاز را که اقدام به شکار ۹ قطعه کبوتر کرده بودند را دستگیر کردند”.

وی اظهار داشت: “از این متخلفان پنج قبضه اسلحه شکاری، ۲۰ عدد فشنگ و لاشه ۹ قطعه کبوتر کشف و ضبط شد”.

منطقه ۷۰ هزار هکتاری “گرین” در شمال شهرستان سلسله واقع شده است.

بازداشت ۴ شکارچی غیر مجاز در کوثر

به گزارش رکنا، ۴ متخلف صید ماهی در شهرستان کوثر استان اردبیل دستگیر شدند.

یوسف رشیدی، سرپرست حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر گفت: “۳ صیاد متخلف با استفاده از تور تعداد ۲۷ قطعه ماهی صید کرده بودند که همه ماهیان صید شده با تلاش محیط بانان شهرستان کوثر به محیط طبیعی خود بازگردانده شدند و متخلفین بازداشت شدند”.

در گزارشی دیگر، یوسف رشیدی، گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با همیاری دوستداران محیط زیست موفق به شناسایی یک شکارچی متخلف در منطقه شدند”.

وی افزود: “فرد متخلف قبل از اقدام به شکار دستگیر شده و به همراه ادوات شکار، شامل یک قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز و تعداد ۳۱ فشنگ تحویل مقامات قضائی شهرستان شد”.

بازداشت ۷ شکارچی غیر مجاز در زنجان

به گزارش ایرنا، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: “هفت شکارچی غیرمجاز توسط محیط‌بانان زنجان بازداشت شدند”.

اسماعیل قلی زاده، افزود: “این شکارچیان متخلف به همراه هشت قلاده سگ شکاری در اراضی روستای چوره ناب و زران از توابع روستاهای شهرستان زنجان، در پی شکار خرگوش بودند”.

بازداشت ۲۰ شکارچی غیر مجاز در مازندران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۲۰ شکارچی غیرمجاز در شهرستان‌های آمل، بابلسر، ساری، میاندورود، و بهشهر به همراه ۲۱ قبضه سلاح شکاری بازداشت شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست ماموران گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آمل حین گشت و کنترل در منطقه کوهستانی لاریجان و نمارستاق موفق به دستگیری ۵ شکارچی غیرمجاز به همراه پنج قبضه سلاح شکاری، تعدادی فشنگ و لاشه ۶ قطعه پرنده شدند”.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی، با اشاره به بازداشت ۱۳ شکارچی غیرمجاز و کشف و ضبط ۱۳ قبضه سلاح شکاری، ۱۵ قطعه خوتکا، ۷ قطعه غاز خاکستری و ۳ قطعه مرغابی توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بابلسر در منطقه رودبست و کله بست این شهرستان افزود: “ماموران محیط بانی هولار شهرستان ساری در منطقه سلیم بهرام یک متخلف غیرمجاز را به همراه ۲ قبضه سلاح شکاری دستگیر کردند”.

وی با بیان اینکه ماموران نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان میاندرود در حوزه استحفاظی خود یک شکارچی غیرمجاز را حین شروع به شکار به همراه یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ دستگیر کردند گفت: “در شهرستان بهشهر، منطقه لپو زاغمرز نیز یک شکارچی غیرمجاز همراه با یک قبضه سلاح شکاری بازداشت شد”.

ابراهیمی کارنامی به کشف و ضبط ۳ رشته تور ماهیگیری، ۱۵ قطعه ماهی و یک دستگاه قایق موتوری از متخلفان غیرمجاز اشاره کرد.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در مهران

به گزارش مهر، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان مهران در استان ایلام هنگام گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده کولگ موفق شدند دو نفر شکارچی متخلف را دستگیر کنند.

بر اساس این گزارش، از این متخلفان، لاشه یک راس کل وحشی و یک قبضه اسلحه شکاری و دیگر مهمات و ادوات شکار کشف و ضبط شد.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در بافق

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس محیط زیست بافق در استان یزد گفت: “ماموران اجرایی محیط زیست شهرستان بافق در گشت و کنترل منطقه حفاظت شده کوه بافق دو شکارچی غیرمجاز را دستگیر کردند”.

جلال موسوی افزود: “این دو شکارچی به شکار غیرقانونی یک راس قوج وحشی از گونه‌های حمایت شده حیات وحش در کوه بافق اقدام کرده بودند”.

وی تصریح کرد: “از این دو شکارچی دو قبضه اسلحه شکاری در نوع گلوله زنی و ساچمه‌ای، لاشه شکار و مقداری مهمات کشف شد”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در دربند

به گزارش ایسنا، رئیس پلیس کوهستان تهران گفت: “روز جمعه ۱۱ بهمن ماه، ۲ شکارچی متخلف در منطقه دربند دستگیر شدند”.

احمد یادگاری، افزود: “ماموران در بازرسی از کوله پشتی ۲ مرد یک تفنگ شکاری که دسته آن داخل کوله پشتی و از لوله آن به عنوان چوب دستی استفاده می‌کردند به دست آوردند و در ادامه گوشت‌های ۲ راس بز کوهی نیز از متخلفین کشف کردند”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در بم

به گزارش رکنا، ۳ شکارچی غیرمجاز با سلاح جنگی در بم بازداشت شدند.

عارف کیا، رییس حفاظت محیط زیست شهرستان بم گفت: “یک مورد سلاح جنگی که با هدف شکار صید استفاده می شد به همراه متخلف با تلاش یگان حفاظت محیط زیست بم دستگیر و تحویل مقامات قضایی و روانه زندان شد”.

وی افزود : “در این رابطه دو شکارچی متخلف دیگر با اسلحه شکاری غیر مجاز هم دستگیر شدند که در این راستا سه شکارچی متخلف شکار صید دستگیر و تحویل مقامات قضایی گردیدند”.

بازداشت ۳۳ شکارچی غیر مجاز در تهران طی دی ماه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از بازداشت ۳۳ متخلف شکار و صید در استان تهران طی دی ماه خبر داد.

وی با بیان اینکه طی این مدت از متخلفین ۳۹ اسلحه شکاری و جنگی کشف و ضبط شده است، افزود: “از این تعداد، ۳۸ اسلحه کشف شده مجاز و تعداد یک سلاح نیز غیرمجاز است”.

بازداشت ۵ شکارچی غیر مجاز در لردگان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری ۵ نفر متخلف شکار غیرمجاز پرندگان آبزی را در حاشیه چشمه برم شهرستان لردگان شناسایی و دستگیر کردند

شهرام احمدی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: “از این متخلفان، دو قطعه اردک سرسبز شکار شده، ۳ قبضه سلاح شکاری و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد”.

احمدی ادامه داد: “این متخلفان پس از تشکیل پرونده جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در پارس آباد

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان پارس آباد در استان اردبیل از دستگیری ۲ شکارچی متخلف که اقدام به شکار چهار قطعه پرنده تحت حمایت زنگوله‌بال و یک قطعه گونه کبوتر کرده بودند، خبر داد.

هاشم میرزانژاد، گفت: “۱۴ عدد فشنگ نیز از این شکارچیان متخلف کشف و ضبط شد”.

بازداشت یک قاچاقچی چوب در گلوگاه 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه در استان مازندران گفت: “در راستای حفظ منابع ملی و در اجرای طرح مبارزه با قاچاق چوب، ماموران کلانتری مرکزی این فرماندهی موفق به شناسایی یک قاچاقچی چوب در این شهرستان شدند”.

حسن عنایتی گنجی، افزود: “ماموران با تحقیقات پلیسی خودروی متهم را حین حمل چوب در یکی از مناطق جنگلی این شهرستان متوقف کردند”.

وی تصریح کرد: “در بازرسی از خودروی متهم ۲ تن چوب قاچاق کشف و متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد”.

بازداشت ۳ نفر از عوامل آتش سوزی منابع طبیعی در ارسباران

به گزارش ایسنا، به دنبال وقوع آتش سوزی در “طوعلی” ارسباران، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از دستگیری سه نفر در این خصوص خبر داد.

در متن اطلاعیه اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی آمده است: “آتش سوزی در طوعلی ارسباران توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان و نیروهای امدادی مهار و سه نفر از عوامل آتش سوزی نیز دستگیر شدند. “

بر اساس این گزارش، طوعلی علیا یکی از روستا‌های آذربایجان شرقی است که در دهستان منجوان شرقی شهرستان خداآفرین واقع شده‌است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید