خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت ۵ شهروند در کرمانشاه و بوکان جهت اجرای احکام حبس

بازداشت ۵ شهروند در کرمانشاه و بوکان جهت اجرای احکام حبس

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته ۱ شهروند در کرمانشاه و ۴ شهروند در بوکان که پیشتر به ترتیب توسط دادگاه های انقلاب و کیفری این شهرها به احکام حبس محکوم شده بودند، جهت گذراندن دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸، “مبین مرادی” شهروند ساکن کرمانشاه بازداشت و جهت تحمل دوران محکومین شش ماه حبس خود، به زندان این شهر منتقل شد.

وی پیشتر در روز دوشنبه ۲۳ دی‌ماه ۹۸، از سوی دادگاه انقلاب این شهر به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

این شهروند پیشتر در جریان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ در کرمانشاه بازداشت و روز ۱۸ آذرماه با تودیع قرار وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده بود.

در خبرهایی دیگر از بوکان گزارش شده است که روز چهارشنبه ۹ بهمن‌ماه ۹۸، یک شهروند نام “ژاکا اسماعیل‌پور” و در روز دوشنبه ۱۴ بهمن‌ماه، سه شهروند دیگر به نام‌های “سمکو معروفی”، “هومن فیضی” و “شاهو خضری” برای گذراندن دوران محکومیتشان بازداشت و به زندان بوکان منتقل شدند.

این افراد دی‌ماه سال جاری از سوی شعبه‌ی ۱۰۱ دادگاه کیفری شهرستان بوکان به اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی” به احکام حبس تعزیری محکوم شده‌ بودند.

بر اساس احکام صادره، سمکو معروفی به ۲ سال حبس، شاهو خضری به یک سال حبس، هومن فیضی به ۴ ماه و ژاکا اسماعیل‌پور به ۳ ماه حبس محکوم شده‌اند.

از این افراد حکم سمکو معروفی روز ۱۹ آذر به وی ابلاغ شد. سایر افراد هم روز ۱ دی‌ماه مورد محاکمه قرار گرفتند و روز ۵ دی‌ماه احکام به آنها ابلاغ شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید