خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محرومیت از تدریس و صدور حکم غیبت غیرموجه طی دوران بازداشت برای جعفر ابراهیمی

محرومیت از تدریس و صدور حکم غیبت غیرموجه طی دوران بازداشت برای جعفر ابراهیمی

خبرگزاری هرانا – حکم تدریس جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران، توسط مدیریت آموزش و پرورش شهرستان شهریار لغو و در خصوص دوران بازداشت وی حکم غیبت غیرموجه صادر شده است. وی پیشتر در تاریخ ۵ دی ماه، مصادف با چهلم کشته شدگان اعتراضات آبان در بهشت سکینه کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز یکشنبه ۶ بهمن‌ماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، مدیریت آموزش و پرورش شهرستان شهریار حکم تدریس جعفر ابراهیمی، معلم و بازرس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران را لغو و در خصوص دوران بازداشت وی حکم غیبت غیرموجه صادر کرده است.

گفتنی است که جعفر ابراهیمی روز پنجشنبه ۵ دی ماه ۹۸، مصادف با چهلم کشته‌شدگان اعتراضات آبان در بهشت سکینه کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و طی تماسی تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به زندان رجایی شهر کرج خبر داده بود. به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این فعال صنفی معلمان “آقای ابراهیمی زمانی که تنها در حال راه رفتن مقابل در خروجی بهشت سکینه بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود”.

روز یکشنبه ۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

لازم به ذکر است که طی این مدت، قرار بازداشت جعفر ابراهیمی، دو بار تمدید شده بود. تمدید بازداشت وی در حالی صورت گرفته بود که این فعال صنفی دارای بیماری گوارشی حاد بوده و در زمان بازداشت از دسترسی به دارو و خدمات درمانی محروم مانده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید