خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ ساعت ۱۱:۱۷:۲۶

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  پلمب ۲۴ واحد صنفی به دلیل فروش “پوشاک نامتعارف” در قم

پلمب ۲۴ واحد صنفی به دلیل فروش “پوشاک نامتعارف” در قم

خبرگزاری هرانا – رئیس پلیس امنیت عمومی استان قم از پلمب ۲۴ واحد صنفی فروش پوشاک به دلیل فروش آنچه لباس های نامتعارف عنوان کرده، در این شهر خبر داده و اعلام کرد که همچنین ۶۱ واحد صنفی در این راستا اخطاریه پلمب دریافت کردند. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بسیج، پیام کاویانی، رئیس پلیس امنیت عمومی استان قم گفت: “با اجرای طرح جمع آوری لباس‌های نامتعارف و جلوگیری از ترویج فرهنگ غرب در نوع پوشش مردم، پلیس امنیت عمومی قم با تشکیل اکیپ‌هایی از ماموران، اقدام به سرکشی از ۳۲۱ صنوف، مراکز خرید و مغازه‌های عرضه پوشاک کرد”.

وی افزود: “در این اقدام ۶۱ واحد صنفی اخطاریه پلمب دریافت کردند و تعداد ۲۴ مورد دیگر به دلیل عرضه لباس نامتعارف پلمب شدند. طرح نظارت بر فروشندگان پوشاک در سطح استان مستمر و ادامه دار خواهد بود”.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

این تحمیل شیوه در حالی است که اعلامیه جهانی حقوق بشر در ماده ۳ چنین بیان می کند: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و در اصل ۱۲ نیز آمده نباید در زندگی خصوصی، امور خانوادگی، اقامتگاه یا مکاتبات هیچ‌کس مداخله‌های خودسرانه صورت گیرد یا به شرافت و آبرو و شهرت کسی حمله شود. در برابر چنین مداخله‌هایی برخورداری از حمایت قانون حق هر شخصی است.

 ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید