خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تجمع اعتراضی هواداران امیر تتلو؛ شماری از معترضان در تهران بازداشت شدند

تجمع اعتراضی هواداران امیر تتلو؛ شماری از معترضان در تهران بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – عصر روز جمعه ۱۱ بهمن ماه در جریان یک تجمع اعتراضی که در اعتراض به بازداشت امیرحسین مقصودلو، خواننده ایرانی معروف به تتلو، در نزدیکی سفارت ترکیه در تهران برگزار شده بود، شماری از شهروندان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان‌های تهران بزرگ و قرچک ورامین منتقل شدند. امیر تتلو روز سه‌شنبه ۸ بهمن ماه توسط پلیس ترکیه بازداشت شد و به گفته دادستان کل کشور “مقدمات بازگرداندن او از ترکیه به ایران به زودی فراهم خواهد شد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر روز جمعه ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۸، شماری از شهروندان در جریان یک تجمع اعتراضی توسط نیروهای امنیتی در خیابان فردوسی تهران بازداشت شدند.

بازداشت این افراد توسط نیروهای انتظامی و همینطور قرارگاه سپاه ثارالله و در نزدیکی سفارت ترکیه در تهران صورت گرفته است.

هویت تعدادی از افراد بازداشت شده “الناز پاکروان، متولد ۱۳۸۰، سبحان محمدی فر، متولد ۱۳۸۰ و ناصر محمدیان متولد ۱۳۶۸” توسط هرانا احراز شده است.

یکی از بازداشت شدگان که ساعاتی پیش آزاد شده بود، به گزارشگر هرانا گفت: “این سه نفر همراه با حدود ۴۰ نفر دیگر عصر روز جمعه همراه با ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. اکثر بازداشت شدگان ساعاتی پس از بازداشت و تا پایان روز جمعه آزاد شدند اما افرادی کماکان در بازداشت ماندند. افراد بازداشت شده ابتدا به زندان اوین منتقل شده و نهایتا صبح امروز در دادسرا حاضر شدند. از میان این جمع الناز پاکروان به زندان قرچک ورامین و سبحان محمدی فر و ناصر محمدیان به تهران بزرگ منتقل شدند”.

به گفته این منبع مطلع اتهام تعدادی که در بازداشت مانده اند “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی از طریق ایفای نقش لیدری در تجمع غیرقانونی” عنوان شده است.

امیرحسین مقصودلو، خواننده ایرانی که با نام هنری خود “امیر تتلو» شناخته می‌شود، روز سه‌شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸ توسط پلیس ترکیه بازداشت شده و همچنان در بازداشت به سر می‌برد. بعد از بازداشت امیر تتلو، رییس پلیس اینترپل جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد که این خواننده به درخواست پلیس اینترپل ایران بازداشت شده است.

پیشتر خبرهایی درباره بازداشت تتلو به دلیل وجود مشکل ویزای اقامت در ترکیه در مورد این خواننده منتشر شد اما شامگاه پنج‌شنبه ۱۰ بهمن ماه، محمدجعفر منظری دادستان کل کشور، بار دیگر از اقدامات قوه قضاییه جمهوری اسلامی برای بازگرداندن تتلو از ترکیه به ایران خبر داد و گفت: “مقدمات بازگشت این خواننده به زودی فراهم خواهد شد”.

آقای مقصودلو که در زمان انتخابات سال ۹۶ از هواداران ابراهیم رئیسی، ریاست فعلی قوه قضائیه بود، پس از خروج از کشور و بیان مطالبی جنجالی با انتقاد نیروهای تندرو در ایران مواجه شد که خواستار محاکمه او شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید