خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  اعتراضات سال ۹۶؛ گزارشی از وضعیت دانیال منفرد زندانی سیاسی در زندان اوین

اعتراضات سال ۹۶؛ گزارشی از وضعیت دانیال منفرد زندانی سیاسی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – دانیال منفرد، زندانی سیاسی دوره محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند. آقای منفرد پیشتر در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دانیال منفرد، زندانی سیاسی دوره محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند.

دانیال منفرد پیشتر در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران به اتهام “اجتماع و تبانی علیه نظام” به تحمل یک سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

این شهروند ۳۶ ساله در اردیبهشت ماه امسال به اندرزگاه ۸ زندان اوین منتقل شده و هم اکنون نیز در این بند به بسر می‌برد.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”. چندی پیش نیز علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعتراضات دی ماه ۹۶ گفت که این اعتراضات ۱۶۰ شهر کل کشور را در بر گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید