خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه اسکندر لطفی، فعال صنفی معلمان برگزار شد

جلسه دادگاه اسکندر لطفی، فعال صنفی معلمان برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۷ بهمن ماه، جلسه رسیدگی به اتهامات اسکندر لطفی، فعال صنفی معلمان و بازرس شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان، در شعبه ۱۰۴ جزایی سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، روز دوشنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۸، جلسه رسیدگی به اتهامات اسکندر لطفی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، صالح نیک‌بخت، وکیل مدافع وی با ایراد از مستندات بازپرسی در انتساب اتهامات “نشر‌اکاذیب” و “تبلیغ علیه نظام” به موکل خود، خواستار تبرئه او از کلیه اتهامات مطروحه شد.

در این گزارش آمده است دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند در حالی در شعبه ۱۰۴ جزایی سنندج برگزار شد که بیش از ۵۰ نفر از معلمان شهرستان مریوان برای حمایت از وی و سایر فعالان صنفی، در محل دادگاه حضور یافتند. قاضی دادگاه با استناد به گنجایش محدود سالن جلسه، تنها به سی نفر از معلمان اجازه حضور داد و سایر معلمان تا پایان زمان رسیدگی به اتهامات این معلم در راهروهای دادگاه، منتظر پایان جلسه ماندند.

گفتنی است، اسکندر لطفی، فعال صنفی معلمان و بازرس شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان، روز دوشنبه ۳۰ دی ماه با دریافت ابلاغیه ای به شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری سنندج احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده بود که صبح روز دوشنبه هفتم بهمن ماه، در این شعبه حاضرشود.

 لازم به‌ذکر است، طی ۴ ماه اخیر، این ششمین بار است که آقای لطفی به مراجع قضایی احضار می شود.

این شهروند روز چهارشنبه ۲۲ خرداد‌ماه ۱۳۹۸،با حضور در شعبه دوم بازپرسی دادگاه انقلاب سنندج از بایت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب” بر اساس شکایت اطلاعات سپاه پاسداران تفهیم اتهام شده و نهایتا با تودیع قرار آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید