خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  ایلام؛ مرگ یک کودک به دلیل نبود پوشش روی کانال آب

ایلام؛ مرگ یک کودک به دلیل نبود پوشش روی کانال آب

خبرگزاری هرانا – یک کودک در شهرستان آبدانان در استان ایلام به دلیل عدم ساخت پوشش برای کانال آب و همچنین نبود علائم ایمنی، در آن افتاد و جان خود را از دست داد. این در حالی است که هیچ یک از مسئولین این شهرستان اشتباه و کم کاری خود را نمی پذیرند و مسئولیت این اتفاق را بر عهده دیگری می دانند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، کم کاری مسئولان شهری ایلام در رسیدگی به کانال‌های آب مرگ یک کودک را رقم زد. این موضوع درحالی است که هیچ کدام از مسئولان آبدانانی اشتباه خود را نمی‌پذیرند و این اهمال کاری را به همدیگر پاس می‌دهند.

متاسفانه این حادثه در حالی روی داده که کانال مذکور سال‌هاست به صورت روباز و بدون حفاظ به حال خود رها شده است و هیچ اقدامی از سوی مسئولان شهری در این باره انجام نشده و متاسفانه این کم کاری به قیمت جان یک انسان تمام شد.

نصیری عموی این کودک فوت شده در این خصوص گفت: “متوفی غروب جمعه در حال بازی فوتبال بوده است که توپ بازی به داخل این کانال پرت می‌شود. این کودک پس از اقدام برای خارج کردن توپ به داخل کانال افتاده و فوت می‌کند.”

سیروس مرادحاصلی، فرماندار آبدانان، در این باره گفت: “کانال مذکور و بسیاری از کانال‌های شهر آبدانان سرپوشیده نیست و این کانال برای هدایت و خروج آب‌هایی که از دامنه کوه وارد این منطقه می‌شود ساخته شده است. این کانال مربوط به راه و شهرسازی است و باید این اداره جهت سرپوشیده کردن آن اقدام می‌کرد که این مهم تا کنون انجام نشده است”.

شاپور هادیزاده شهردار آبدانان نیز با تایید گفته‌های فرماندار مدعی شد که کانال مذکور در محدوده راه و شهرسازی است و باید این اداره جهت سرپوشیده کردن این کانال اقدام می‌کرد.

این صحبت‌ها در حالی است که محمد غلامی مدیر راه و شهرسازی آبدانان گفت: “کانال مذکور جزو محدوده شهری است و سرپوشیده کردن این کانال در حوزه وظایف و تعهدات شهرداری است. این مسیل سال‌هاست حفاری شده است در حالی که پروژه‌های مسکن مهر در سال ۹۲ در این منطقه ساخته شده‌اند و این مسیل توسط این اداره حفاری نشده است.

وی افزود: “بر اساس ماده ۵۵ و ۹۶ قانون شهرداری‌ها ساماندهی مسیل‌ها و کانالها داخل محدوده شهر وظیفه اصلی شهرداری است که بر اساس آن اراضی کوچه‌های عمومی، میدان‌ها، پیاده روها، خیابان‌ها و به طور کلی معابر و بستر رودخانه‌ها و نهرها و مجاری فاضلاب شهری و… ملک عمومی محسوب و در مالکیت شهرداری است”.

شهرستان آبدانان در استان ایلام واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید