خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بازداشت و تشکیل پرونده جدید برای هادی حکیم شفایی / سند

بازداشت و تشکیل پرونده جدید برای هادی حکیم شفایی / سند

خبرگزاری هرانا – هادی حکیم شفایی، زندانی سیاسی سابق و عضو سابق شورای مرکزی حزب کارگزاران خراسان شمالی است. او در تاریخ ۲۷ آذرماه از طریق ابلاغیه‌ای جهت ادای توضیحات به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بجنورد احضار و پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت آزاد شد. آقای شفایی چند روز بعد در تاریخ ۱۳ دیماه در منزل بازداشت شد و پس از ده روز از زندان مرکزی این شهر آزاد شده است. آقای شفاهی در پرونده مطروحه به اتهامات متعددی از جمله تبلیغ علیه نظام متهم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هادی حکیم شفایی، زندانی سیاسی سابق و عضو سابق شورای مرکزی حزب کارگزاران خراسان شمالی پس از ده روز بازداشت با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی بجنورد آزاد شد.

این شهروند در تاریخ ۲۷ آذرماه امسال از طریق ابلاغیه‌ای جهت ادای توضیحات به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بجنورد به ریاست حمیدرضا بهرادنسب احضار و پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت آزاد شد. آقای شفایی چند روز بعد در تاریخ ۱۳ دیماه توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل بازداشت و پس از ده روز از زندان بروجرد آزاد شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “مدتی پیش ماموران اطلاعات سپاه با حضور در منزل آقای حکیم شفایی، خانه را بازرسی کرده و تعدادی از لوازم شخصی وی را با خود بردند. چندی بعد ایشان طی ابلاغیه‌ای به دادسرا احضار شده بودند”.

هادی حکیم شفایی به اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام، نشر اکاذیب و تشویق و تهدید مردم به خشونت علیه ماموران” متهم شده است.

لازم به ذکر است که آقای حکیم شفایی در سال ۸۹ نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه یک سال زندان را دارد.

هادی حکیم شفایی از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بود که توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی بجنورد به سه سال حبس تعزیری از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری” محکوم شده بود. این حکم توسط شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان خراسان شمالی به ریاست قاضی پیرگزی به یک سال حبس تعزیری تقلیل یافته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید