خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تمدید قرار بازداشت مهدی سعیدی سخا در تبریز

تمدید قرار بازداشت مهدی سعیدی سخا در تبریز

خبرگزاری هرانا – قرار بازداشت مهدی سعیدی سخا، شهروند ۶۴ ساله اهل تبریز، در تاریخ ۱ بهمن ماه برای یک ماه دیگر تمدید شد. آقای سعیدی سخا روز چهارشنبه ۴ دی ماه توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شد. مهدی سعیدی سخا از زندانیان سیاسی سابق است که در دهه شصت تحمل حبس کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸، قرار بازداشت مهدی سعیدی سخا، شهروند ۶۴ ساله اهل تبریز، به مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

آقای سعیدی سخا طی این مدت تماس و ملاقاتی با خانواده خود نداشته و در مراجعه خانواده‌اش به نهادهای امنیتی و قضائی پاسخی در خصوص چرایی بازداشت، اتهامات مطروحه و وضعیت جسمی ایشان به آنها داده نشده و تنها به خانواده ایشان گفته‌اند جهت تکمیل تحقیقات در پرونده، قرار بازداشت آقای سعیدی به مدت یک ماه دیگر تمدید شده و تا آن زمان در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز نگهداری خواهد شد.

مهدی سعیدی سخا، ساعت ۸ شب چهارشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی در در یکی از خیابان‌های شهر تبریز بازداشت شده بود. ماموران پس از بازداشت او را به خانه‌اش منتقل کرده و اقدام به تفتیش منزل کرده و تعدادی از لوازم شخصی ایشان و خانواده‌شان ازجمله یک دستگاه لپ تاپ را ضبط کرده و با خود بردند. به گفته یک منبع نزدیک به خانواده آقای سعیدی “ماموران پس از بازداشت کلیدهای منزل آقای سعیدی سخا را برداشته و خانواده ایشان از ترس ورود مجدد ماموران از رفتن به خانه پرهیز کرده‌اند و در این مدت در خانه بستگان خود ساکن هستند”.

آقای سعیدی سخا از بیماری‌هایی نظیر گواتر، فشار خون و کلسترول بالا رنج می‌برد. او پس از بازداشت طی تماس کوتاهی به خانواده خود گفته بود شخصی برای گرفتن داروهایش به منزل آنها مراجعه می‌کند و داروها را به او تحویل دهند.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده آقای سعیدی در خصوص بازداشت وی به هرانا گفت: “ماموران پس از بازداشت به منزل آقای سعیدی سخا رفتند. بعد از مدتی همسر آقای سعیدی متوجه صدایی در پارکینگ شدند. به سمت درب پارکینگ رفتند و متوجه شدند یکی از ماموران لباس شخصی خودرو آقای مهدی سعیدی سخا را در حالی که شیشه‌های آن شکسته بودند، به داخل پارکینگ انتقال می‌دهند. نهایتا ماموران غیر از خبر بازداشت آقای سعیدی توضیح بیشتری به همسر ایشان که پیگیر وضعیت شده بودند ندادند و آنجا را ترک کردند”.

مهدی سعیدی سخا، متولد ۱۳۳۴ در شهر شهر تبریز است. وی که زندانی سیاسی سابق محسوب می شود از سال ۶۰ تا ۶۴ و از تیرماه ۶۶ تا اردیبهشت ۶۷ و دوباره سال ۹۰ به مدت ۶ ماه در زندانهای مختلف تحمل حبس کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید