خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۶ بهمن ماه، جمعی از کارگران فصلی پروژه آبرسانی سد گاران، در مقابل ساختمان فرمانداری مریوان و تعدادی از کارگران پیمانکاری فاز ۱۴ پارس جنوبی در محوطه محل کار خود، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۶ بهمن ماه ۹۸، جمعی از کارگران فصلی پروژه آبرسانی سد گاران، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان فرمانداری مریوان، دست به تجمع زدند.

آرمان شکری، دبیر سندیکای صنفی کارگران فصلی و ساختمانی مریوان در این خصوص گفت: “ما نزدیک به ۱۰۰ نفر هستیم که برای شرکت شایگان مهر آپادانا در پروژه آبرسانی سد گاران کار می‌کردیم اما نزدیک به سه ماه است که شرکت تعطیل و معوقات مزدی کارگران پرداخت نشده است. معوقات مزدی کارگران بین ۴ تا ۶ ماه است”.

وی افزود: “کارگران فصلی شرکت شایگان مهر آپادانا حدود یک هفته پیش نیز مقابل استانداری کردستان در شهر سنندج نسبت به عدم پرداخت مطالبات خود اعتراض کرده بودند”.

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری فاز ۱۴ پارس جنوبی

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۶ بهمن ماه ۱۳۹۸، تعدادی از کارگران پیمانکاری فاز ۱۴ پارس جنوبی در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی خود در محوطه کارگاه تجمع کردند.

کارگران در خصوص علت حضور خود در این تجمع گفتند: “چهار ماه است که دستمزد نگرفته‌ایم و زندگی ما به مشکل برخورده است، بارها به کارفرما مراجعه کردیم اما پاسخی نگرفتیم و مجبور شدیم دست به تجمع بزنیم”.

این کارگران از مسئولان درخواست دارند با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی، نسبت به پرداخت معوقات مزدی آن‌ها اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، معاون فرماندار کنگان در این راستا مدعی شد: “کارفرما وعده داده هفته آینده دو ماه از معوقات مزدی کارگران را پرداخت کند”.

فاز ۱۴ پارس جنوبی در شهرستان کنگان واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید