خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/مرگ و مصدومیت ۷۹۶ کارگر در استان مازندران طی ۹ ماه سال جاری

مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/مرگ و مصدومیت ۷۹۶ کارگر در استان مازندران طی ۹ ماه سال جاری

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرستان های طبس و نظرآباد دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. بنابر خبری دیگر مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران از مرگ و مصدومیت ۷۹۶ کارگر در این استان طی ۹ ماه سال جاری خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز شنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۸، یک جوان ۳۷ ساله هنگام کار با یکی از دستگاه‌های معدن نگین زغال سنگ طبس جان خود را از دست داد.

معدن نگین زغال سنگ طبس در ۷۰ کیلومتری طبس قرار دارد.

مرگ یک کارگر در نظرآباد

به گزارش رکنا، نگهبان یک شرکت صنعتی در نظرآباد البرز به دلیل نشت گاز از پیک نیک مسموم شده و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، نگهبان یک شرکت صنعتی در “نظرآباد” جهت گرم نگه داشتن اتاق نگهبانی از یک عدد پیک نیک استفاده می کرد که به دلیل نشت گاز از پیک نیک مسموم و به بیمارستان منتقل شد.

این کارگر پس از انتقال به بیمارستان به دلیل استنشاق بیش از حد گاز منواکسید کربن جان خود را از دست داد.

مرگ و مصدومیت ۷۹۶ کارگر در استان مازندران طی ۹ ماه سال جاری

به گزارش ایلنا، مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران از مرگ ۷۸ کارگر بر اثر حوادث کار طی ۹ ماه سال جاری در این استان خبر داد و افزود: “همه کارگران جان باخته مرد بودند”.

بر اساس این گزارش این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد رشد داشته است.

شهرستان ساری با ۱۳ مورد و آمل با ۱۱ و شهرستان نور با ۹ مورد بیشترین و شهرهای تنکابن ،محمودآباد و بهشهر هر کدام با ۲ مورد کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۳۲ نفر و پس از آن برق گرفتگی با ۱۷مورد  و جسم سخت با ۱۵ مورد، سوختگی و سایر موارد هر کدام با ۷ مورد در رتبه بعدی قرار دادند.

بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان ۷۱۸ نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که ۶۷۷نفر مرد و مابقی زن هستند.

این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید