خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  سجاد شهیری به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شد

سجاد شهیری به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شد

خبرگزاری هرانا – سجاد شهیری، شهروند اهل نقده طی روزهای اخیر به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شد. آقای شهیری روز پنج شنبه ۲۶ دیماه  توسط ماموران اداره اطلاعات شهرستان نقده بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سجاد شهیری، شهروند اهل نقده و فعال ترک (آذربایجانی) طی روزهای اخیر به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان تبریز منتقل شد.

در حکم بازداشت آقای شهیری که توسط شعبه ۱۶ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تبریز به ریاست سید علی موسوی اقدم، صادر و نیابتا به دادسرای عمومی و انقلاب نقده ابلاغ شده، سجاد شهیری به اتهام “عضویت در گروهک تجزیه طلب گاماج (طیف مستقل آذربایجان جنوبی)” بازداشت و تفهیم اتهام شده است.

آقای شهیری روز پنج‌شنبه ۲۶ دیماه توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی محل سکونت خود در شهرستان نقده بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

یک منبع نزدیک به آقای شهیری در خصوص بازداشت وی به هرانا گفته بود: “سجاد شهیری ظهر امروز در نزدیکی محل سکونت توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شد. ماموران بازداشت کننده خودروی این شهروند را متوقف و پس از پیاده کردن فرد همراه او از خودرو، آقای شهیری را بازداشت و خودرو ایشان را نیز توقیف کردند”.

سجاد شهیری پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز را دارد. آقای شهیری پیشتر در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان نقده بازداشت و در تاریخ ۲۵ تیرماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی تا پایان زمان دادرسی آزاد شد. او نهایتا توسط دادگاه انقلاب شهرستان نقده به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم به دلیل عدم سابقه کیفری به بیست روز حبس کاهش پیدا کرد.

آقای شهیری پیشتر نیز در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ به همراه دهها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.

شهرستان نَقَدِه در قسمت جنوبی استان آذربایجان غربی قرار دارد و مرکز آن شهر نقده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید