خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اعدام یک زندانی در زندان آمل

اعدام یک زندانی در زندان آمل

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز یکشنبه ۲۲ دی ماه، حکم اعدام یک متهم که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود در زندان آمل به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از روابط عمومی اداره زندان شهرستان آمل، روز یکشنبه ۲۲ دی ماه ۹۸، یک زندانی در زندان آمل اعدام شد.

حکم این زندانی متهم به “قتل” که با هویت “م . پ” معرفی شده است با حضور مسئولین مراجع قضایی و انتظامی در زندان آمل به اجرا در آمد.

بر اساس این گزارش تلاش ها و پیگیریهای رئیس زندان و اعضای شورای حل اختلاف و مددکاری زندان جهت اخذ رضایت از اولیای دم منتج به نتیجه نگردید و اولیاء دم اصرار بر اجرای حکم اعدام داشتند.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید