خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت دادستان با آزادی مشروط اسماعیل عبدی

مخالفت دادستان با آزادی مشروط اسماعیل عبدی

خبرگزاری هرانا – حسین تاج، وکیل مدافع اسماعیل عبدی، فعال صنفی معلمان محبوس در زندان اوین از مخالفت دادستانی با درخواست آزادی مشروط موکلش خبر داد. اسماعیل عبدی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان بعد از بازداشت در تیرماه ۹۴، توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس محکوم شد که با استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۵ سال از آن قابلیت اجرایی داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، حسین تاج وکیل دادگستری از مخالفت دادستان با آزادی مشروط اسماعیل عبدی خبر داد.

تاج در ارتباط با آخرین وضعیت این فعال صنفی معلمان گفت: با درخواست آزادی مشروط اسماعیل عبدی از سوی دادستان تهران مخالفت شد این در شرایطی‌ست که از دوره حبس ۵ ساله او ١٠ ماه باقی است. در حال حاضر هم درخواست مرخصی موکل، درحال بررسی است و منتظر اعلام نظر دادستانی هستیم. باید یادآور شد که اسماعیل عبدی در طول مدت حبس تنها سه مرتبه از مرخصی استفاده کرده است.

وی ادامه داد: اخیراً نیز اداره آموزش و پرورش با مرخصی بدون حقوق موکل مخالفت کرده و پرونده وی برای رسیدگی به هیأت تخلفات ارسال و ارجاع شده است. امیدوارم مراجع اداری و قضایی به سابقه ٢۵ ساله معلمی و فرهنگی و خدمات او توجه کنند و این ملاحظه در مورد تمام معلمانی که در مقام فعالین صنفی اعتراضاتی داشته‌اند، رعایت شود.

اسماعیل عبدی، دبیر کانون صنفی معلمان و دبیر ریاضی است که در ششم تیرماه ۱۳۹۴ زمانی که برای پیگیری علت ممنوع الخروج بودنش به دادسرای اوین مراجعه کرده بود پس از ساعت ها بازجویی، بازداشت شد. و پس از گذشت ۶ ماه از بازداشت در اسفندماه همان سال توسط  شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید